Miejsca z duszą

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Miejsca z duszą
Foto: Glow Images

Każdy z nas ma miejsca magiczne. Może to być wieś, do której jeździliśmy w dzieciństwie na wakacje albo zakątek w którym jesteśmy pierwszy raz, ale czujemy, jakbyśmy byli tam wcześniej.

Posłuchaj

Miejsca z duszą
+
Dodaj do playlisty
+

Dla Ediego Pyrka, terapeuty, podróżnika, autora książek i filmów dokumentalnych, takim regionem z duszą jest Irlandia. Szczególnie podoba mu się to, że ludzie tam akceptują istnienie innych światów.

- Jak mówiłem, że szukam elfów, to nie było telefonów do szpitala psychiatrycznego i szukania kaftanu - wspominał gość "Dobronocki". Trafił też do pubu,  w którym raz w miesiącu spotykają się czarownice.

- Jakbym w Polsce przyszedł do jakiejś knajpy i zaczął się pytać, kiedy spotkam czarownice, to pewnie by mnie pogonili, a tam w normalny sposób odpowiadali: nie w tym tygodniu nie ma, będą w przyszłym - mówił Edi Pyrek.

Borowice, koło Szklarskiej Poręby są miejscem magicznym dla Grażyny Dobroń, autorki "Dobronocki". - Mieszka tam sporo artystów, odbywa się Festiwal Piosenki Poetyckiej "Gitarą i piórem", rosną stare, ponad 100-letnie buki - zachwalała dziennikarka.

Innym miejscem, które wywarło na Grażynie Dobroń niezatarte wrażenie jest katedra Notre Dame w Paryżu. - Ja tam doznałam zupełnie nadprzyrodzonych sytuacji - wspominała. Na dziennikarce największego wrażenie wywarła nie XIV-wieczna pieta, tylko figurka Matki Boskiej w jednej z naw.

- Właśnie tam się zaczęło: łzy same płynęły, a potem przez cały czas  pobytu w tym kraju się działy rzeczy niewyobrażalne. Czułam, jakbym tam kiedyś mieszkała, kiedyś była - powiedziała dziennikarka.

 

Aby wysłuchać całej audycji, wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj” w ramce po prawej stronie.

Audycji "Dobronocka" można słuchać w nocy z niedzieli na poniedziałek, tuż po północy.

(pg)

Polecane