Wiceszef MON: wszystkie siły polityczne w swoich programach powinny uwzględnić kwestie bezpieczeństwa Polski

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Wiceszef MON: wszystkie siły polityczne w swoich programach powinny uwzględnić kwestie bezpieczeństwa Polski
Wiceminister obrony narodowej Marcin OciepaFoto: PAP/Rafał Guz

– Obecnie obserwujemy w naszym najbliższym otoczeniu pogarszającą się sytuację związaną z bezpieczeństwem. (...) Wszystkie siły polityczne w swoich programach powinny uwzględnić kwestie bezpieczeństwa i obrony narodowej – mówił na antenie Programu 3 Polskiego Radia wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa.

Jednym z tematów audycji "Trójkowy komentarz dnia" była siła militarna Polski. – Jeśli chodzi o liczebność, to jest możliwe jej zwiększenie – mówił Marcin Ociepa. Dodał, że – w jego opinii – "to uczyni polską armię na tyle dużą, żeby skutecznie odstraszać od agresji nawet tak dużego i niebezpiecznego rywala, jakim jest Rosja".

Błaszczak konferencja 1200.png
Szef MON: po sześciu latach rządów PiS nasze wojsko jest lepiej wyposażone i spełnia wymagania współczesnego pola walki

Prezes "OdNowy" powiedział także, że temat bezpieczeństwa powinien pojawić się w kampanii wyborczej. – Obecnie obserwujemy w naszym najbliższym otoczeniu pogarszającą się sytuację bezpieczeństwa – mówił. Dodał, że "wszystkie siły polityczne w swoich programach powinny uwzględnić kwestie bezpieczeństwa i obrony narodowej".

"OdNowa" nowym koalicjantem Zjednoczonej Prawicy

Gość audycji poinformował także o tym, że stowarzyszenie "OdNowa" będzie koalicjantem w ramach Zjednoczonej Prawicy. – Umowa koalicyjna została podpisana przedwczoraj (w poniedziałek – red.) – poinformował.

Posłuchaj

9:54
Marcin Ociepa o stowarzyszeniu "OdNowa" (Trójkowy komentarz dnia)
+
Dodaj do playlisty
+
 

Marcin Ociepa podkreślił, że "konkretne postulaty będą ujawniane w późniejszym czasie". – Dalsze części to są ustalenia o charakterze personalnym i dotyczące wyborów – powiedział.

– Dzisiaj funkcjonujemy w Sejmie jako posłowie, mamy również swój zespół parlamentarny ds. bezpieczeństwa i rozwoju – opowiadał gość audycji. Dodał, że stowarzyszenie jest "tą częścią konserwatywną Porozumienia Jarosława Gowina".

***

Tytuł audycji: Trójkowy komentarz dnia
Prowadzący: Bartłomiej Graczak
Gość: Marcin Ociepa (wiceminister obrony narodowej)
Data emisji: 28.10.2021
Godz. emisji: 18.13

ng/pr

Polecane