Amarok, czyli lot na artrockowych skrzydłach [ZOBACZ WIDEO]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

Występowali na wielu festiwalach rocka progresywnego w Polsce i za granicą, a teraz zagościli na scenie studia im. Agnieszki Osieckiej. Zespół Amarok zagrał koncert w Trójce w niedzielę, 7 listopada. 

Źródło - serwis YouTube.com - oficjalny kanał Polskiego Radia 

Zespół Amarok powstał w 1999 roku z inicjatywy wokalisty i multiinstrumentalisty Michała Wojtasa oraz gitarzysty Bartosza Jackowskiego. Po intensywnych pierwszych kilku latach działalności, które zaowocowały trzema albumami, grupa przestała istnieć, by odrodzić się w 2017 roku. Wtedy właśnie ukazała się płyta "Hunt", z gościnnym udziałem Colina Bassa z brytyjskiej formacji Camel oraz Mariusza Dudy, grającego na co dzień w zespole Riverside (Amarok już wcześniej korzystał z usług obu muzyków). Do składu dołączyła na stałe Marta Wojtas, perkusistka i autorka tekstów piosenek.

źródło: YouTube / Amarok Official

Nazwa zespołu nieprzypadkowo jest taka sama, jak tytuł jednego z albumów Mike'a Oldfielda. Twórczość Brytyjczyka jest bowiem źródłem inspiracji dla muzyków polskiej grupy, którzy wielkim szacunkiem darzą również Pink Floyd. W 2019 roku, podczas odbywającego się w Warszawie festiwalu Summer Fog mieli okazję zagrać przed perkusistą tej legendarnej formacji Nickiem Masonem, który zawitał tam z własnym projektem muzycznym. Wcześniej Amarok występował m.in. na Festiwalu Rocka Progresywnego w Toruniu, Ino-Rock Festival w Inowrocławiu i Artrock Festival w niemieckim Reichenbach im Vogtland.


Posłuchaj

48:32
Amarok w studiu im. Agnieszki Osieckiej (Koncert/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Najnowsza płyta Amarok, zatytułowana "Hero", ukazała się w październiku tego roku. W składzie zespołu, oprócz Michała i Marty Wojtasów, są obecnie perkusista Konrad Zieliński i grający na kilku instrumentach Kornel Popławski.

Na transmisję koncertu Amarok w studiu im. Agnieszki Osieckiej zaprosiliśmy w niedzielę, 7 listopada, o godz. 19.05. Można ją było śledzić na antenie Trójki, Facebooku, stronie internetowej oraz kanale YouTube Polskiego Radia. Dostępny był także streaming wideo.

kc

.

Polecane