Bluesrockowe Cree w Trójce [ZOBACZ WIDEO]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Bluesrockowe Cree w Trójce [ZOBACZ WIDEO]
Zespół Cree wystąpił w studiu im. Agnieszki OsieckiejFoto: Wojciech Kusiński/PR

Koncert dowodzonej przez Sebastiana Riedla formacji Cree w niedzielny wieczór zabrzmiał na antenie Trójki. Była to retransmisja występu śląskiej grupy, który odbył się w studiu im. Agnieszki Osieckiej 5 lutego 2017 roku.

Niedzielne wieczory niezmiennie kojarzą się wiernym słuchaczom Trójki ze znakomitymi koncertami. Tak było również 31 października, kiedy Program 3 Polskiego Radia przypomniał występ grupy Cree z 2017 roku. W Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej muzycy zaprezentowali przekrojowy repertuar ze swej długiej, niemal 30-letniej kariery.


Posłuchaj

50:08
Zespół Cree na scenie studia im. Agnieszki Osieckiej (Koncert/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Zespół Cree powstał w 1993 roku w Tychach, a jego nazwę pomógł wymyślić ojciec lidera, Ryszard Riedel, legendarny wokalista Dżemu, zafascynowany kulturą Indian. Mottem grupy są słowa często używane przez Sebastiana Riedla: „Żeby żyć, trzeba grać. Żeby grać, trzeba żyć”. Hołdująca tradycjom bluesa i klasycznego rocka formacja ma w dorobku siedem albumów studyjnych, z których ostatni, "Heartbreaker", ukazał się w 2015 roku.

Cree na żywo w Trójce [GALERIA]
cree%20koncert_005416.jpg
Cree na żywo w Trójce [GALERIA]

Podczas występu w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej grupa zaprezentowała się w składzie: Sebastian Riedel (gitara, śpiew, harmonijka ustna), Sylwester Kramek (gitara), Lucjan Gryszka (gitara basowa), Kuba Majerczyk (perkusja) i Adam Lomania (instrumenty klawiszowe).

Na koncert grupy Cree w Trójce zaprosiliśmy w niedzielę 31 października o godz. 19.05. Retransmisję można było śledzić na radiowej antenie, a streaming wideo na Facebooku, stronie internetowej www.trojka.polskieradio.pl oraz kanale YouTube Polskiego Radia.

Polecane