Horała: doszło do zmiany w koalicji, to wymagało rekonfiguracji rządu

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

– Trudno na siłę wymyślać nowe osoby, jeżeli dostępne, możliwe są osoby, które już różne funkcje państwowe pełniły i się na nich dobrze sprawdzały – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia wiceminister infrastruktury Marcin Horała, komentując zmiany w rządzie. 

Prezydent Andrzej Duda dokonał zmian w składzie rządu. Rekonstrukcja była zapowiadana od czasu opuszczenia koalicji rządzącej przez Porozumienie Jarosława Gowina.


Posłuchaj

13:09
Marcin Horała: Grzegorz Puda bardzo dobrze się sprawdził w roli ministra rolnictwa (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

 

– Takie rekonstrukcje raz na jakiś czas są rzeczą normalną w systemach parlamentarno-gabinetowych, a taki system mamy w Polsce – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" Marcin Horała.

Jak zauważył, doszło do zmiany w koalicji. – Jeden z koalicjantów się rozpadł właściwie na trzy podmioty, z czego jeden z podmiotów wystąpił z kolacji. To wymagało rekonfiguracji tego rządu – dodał. Wskazał, że jest to też okazja, żeby "coś ulepszyć, nieco może lepiej dopasować". Ocenił również, że ta rekonstrukcja była "stosunkowo niewielka".

kowalczyk pap 1200 .jpg
"Jego mocną stroną jest wszechstronność". Szef sejmowej komisji rolnictwa o Henryku Kowalczyku

Pytany o brak "świeżej krwi" – nowymi ministrami zostali ludzie, którzy pełnili już funkcje w rządzie – Horała stwierdził, że "trudno na siłę wymyślać nowe osoby, jeżeli dostępne, możliwe są osoby, które już różne funkcje państwowe pełniły i się na nich dobrze sprawdzały".

– Moim zdaniem Grzegorz Puda bardzo dobrze się sprawdził w roli ministra rolnictwa – powiedział gość Trójki i podkreślił, że Puda odchodzi na inne stanowisko ministerialne, również ważne. – Początek jego urzędowania wiązał się z tym całym zamieszaniem wokół nieszczęsnej "piątki dla zwierząt", chyba od początku był na trochę straconej pozycji – ocenił. Nie miał szansy osiągnąć jednoznacznego sukcesu w tej roli – dodał. – Może dobrze, że można z jego doświadczenia skorzystać w innym resorcie – wskazał Marcin Horała.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Marcin Horała (wiceminister infrastruktury)
Data emisji: 27.10.2021
Godzina emisji: 8.45

fc

Polecane