Ultrasonic i Ruby Run, czyli sporo nowej polskiej muzyki

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Ultrasonic i Ruby Run, czyli sporo nowej polskiej muzyki
UltrasonicFoto: mat. promocyjne

W skład Ultrasonic wchodzą: Kamila Sibik oraz Janusz Majcherek. Zespół powstał w 2018 roku. Oprócz koncertów w Polsce mają za sobą kilka występów w Gruzji, m.in. na festiwalu w Udabno w 2019 roku. Muzyka, którą tworzą to mieszanka elektropopu, synthwave'u, przestrzennej muzyki elektronicznej oraz klimatów alternatywnych.

We wrześniu tego roku ukazała się pierwsza płyta Ultrasonic. To muzyczna opowieść zawarta w 10 utworach. Teksty piosenek albumu "Ultrasonic" opowiadają o poszukiwaniu siebie, swojej własnej drogi, i bezsilności wobec losu. Okres pandemii mocno się przyczynił do nastroju, którym przesiąknięta jest muzyka zawarta na krążku.


Posłuchaj

50:26
Tomasz Żąda i jego goście z nowymi wydawnictwami (Polski Express/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

  

 Każdy z utworów na tej płycie jest zapisem naszych osobistych doświadczeń i wydarzeń, które miały miejsce w życiu Kamili i moim. Bardzo mocno identyfikujemy się z tymi tekstami. Album traktujemy jak rodzaj pamiętnika i sposób na wyrzucenie z siebie tego wszystkiego, co się z nami działo. To bardzo różne emocje, w tym frustracje, smutki, ale cała płyta kończy się dość optymistycznie, bo ostatni utwór mówi o tym, że za każdym razem gdy upadniemy, możemy się podnieść  mówił Janusz Majcherek.

Ultrasonic - Kara/ULTRASONIC

W audycji pojawiła się też Ruby Run – wokalistka i songwriterka reprezentująca nową falę urban music. Swoją muzykę określa jako "smart pop". Miesza gatunki, bawi się słowem, a całość podlewa porządną dawką nowoczesnych brzmień. "Nie interesuje mnie ego. Interesuje mnie opowiadanie historii" – brzmi jej motto.

– Wyrosłam na gospel, uczyłam się śpiewać w kościele, nadal śpiewam. To moje muzyczne źródło, z którego ciągle czerpię, nie tylko w warstwie tekstowej, ale i melodiach  mówi Ruby Run. A skąd się wziął pseudonim artystki?  Ruby, czyli rubin, bo lubię i chcę o sobie dobrze myśleć. Run, bo biegam od dziecka  wyjaśniła rozmówczyni Tomasza Żądy i dodała, że pracuje nad materiałem, który w formie płyty ma się ukazać wiosną przyszłego roku.

Ruby Run - Atencjuszki (Official Video)/Ruby Run


Lista utworów zaprezentowanych w audycji:

 1. Manchester – Dobrze, że jesteś
 2. BlackKay – Orion
 3. Ultrasonic – Azyl
 4. Ulstrasonic – Kara
 5. Larva – Radość
 6. Ruby Run – Atencjuszki
 7. Ruby Run – Możesz iść
 8. Sedguy – Kołysanka dla L.
 9. Holly Blue – Guantanamo
 10. BARANOVSKI – Lubię być z nią (akustycznie)

***

Tytuł audycji: Polski Express
Autor audycji: Tomasz Żąda
Data emisji: 27.10.2021
Godzina emisji: 20.07

Polecane