Sound'n'Grace – rekolekcje życia w rytmie pop

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Sound'n'Grace – rekolekcje życia w rytmie pop
Kamil Mokrzycki i Anna Żaczek-Biderman (Sound'n'Grace)Foto: mat. promocyjne / Maciej Święty

Kamil Mokrzycki i Anna Żaczek-Biderman, wokaliści grupy Sound'n'Grace, byli gośćmi tego wydania audycji. Opowiedzieli m.in. o spontanicznych początkach zespołu i więzi łączącej jego członków, a także o sile muzyki gospel i niechęci do robienia kariery solowej.

Korzenie Sound'n'Grace sięgają czasów, gdy członkowie grupy uczęszczali jeszcze do warszawskich szkół. – My się spotykaliśmy po lekcjach w liceum, potem na studiach po zajęciach, a potem zadaliśmy sobie pytanie: co dalej? I ponieważ nam było świetnie razem ze sobą i nie chcieliśmy tej przygody kończyć, to stwierdziliśmy, że może trzeba spróbować po prostu pokazać to szerszej publiczności – wspominała Anna Żaczek-Biderman.


Posłuchaj

50:24
Sound'n'Grace – rekolekcje życia w rytmie pop (Serdeczne dźwięki/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Zanim zabrali się za tworzenie własnego materiału, muzycy zespołu brali na warsztat przede wszystkim klasyczne utwory gospelowe. – Muzyka gospel była dla nas przepięknym materiałem do wspólnego przeżywania emocji, wzruszeń, radości, wygłupów. To było jak takie rekolekcje życia – opowiadał Kamil Mokrzycki.

Nie bez znaczenia była warstwa duchowa, będąca podstawą tego gatunku muzycznego. – Sound'n'Grace w dużej mierze tworzą osoby, dla których wartości duchowe w życiu są istotne. Każdy z nas jest osobą wierzącą, choć nie wnikamy w wyznania, nie rozliczamy się, kto jest katolikiem, a kto protestantem, te rzeczy zawsze były kwestią osobistą. Ale każdy z nas ma w sobie takie poczucie istnienia czegoś wyższego – mówił gość "Serdecznych dźwięków".

Tabb & Sound'n'Grace – "Możesz wszystko", źródło: YouTube / Cinema 3D

Dla Kamila Mokrzyckiego Sound'n'Grace jest czymś więcej niż tylko grupą ludzi wspólnie wykonujących muzykę. – Przykład choroby mojej siostrzenicy, gdzie cały zespół był ze mną w każdej sytuacji. Wsparcie, jakie dostawałem ja i cała moja rodzina, było nie do opisania. Miałem olbrzymie poczucie, że wszyscy są ze mną – opowiadał wokalista.

W wieloosobowym składzie zespołu są wokaliści, którzy realizują równolegle swoje solowe projekty muzyczne. To jednak nie dotyczy Anny Żaczek-Biderman. – Szczerze, ja w ogóle nie myślę o śpiewaniu solowym. Ja się totalnie jaram współbrzmieniami i gdy jeszcze byłam małą dziewczynką, najpierw poznawałam chórki z utworów, a dopiero potem główną linię melodyczną. Potem mi to "pykło", że ja chyba po prostu tak mam i że trzeba za tym iść – wyznała rozmówczyni Mateusza Krautwursta.

Lista utworów:

 1. Sound'n'Grace feat. Josef Hedinger – "Cut Through"
 2. Tabb & Sound'n'Grace – "Dach"
 3. Sound'n'Grace – "Na szczyt"
 4. Mrozu feat. Sound'n'Grace – "Nic do stracenia"
 5. Sound'n'Grace – "Sedno"
 6. Tabb & Sound'n'Grace – "Możesz wszystko"
 7. Sound'n'Grace – "Podnoszę głowę"
 8. Sound'n'Grace – "Bawimy się do końca"

***

Tytuł audycji: Serdeczne dźwięki
Prowadzi: Mateusz Krautwurst
Data emisji: 25.10.2021
Godzina emisji: 23.05

kc

Polecane