Urszula – wszechobecna miłość i zamyślenie na płycie "Teraz ja"

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Urszula – wszechobecna miłość i zamyślenie na płycie "Teraz ja"
Urszula podczas koncertu Lata z Radiem w CieszynieFoto: Marcin Nowak vel Nowakowski/PR

Urszula była gościem specjalnym tego wydania audycji Tomasza Żądy. Wokalistka opowiedziała o nowym albumie, w którego powstanie zaangażowanych było wiele znanych postaci polskiej sceny muzycznej.

Pochodząca z Lublina wokalistka dała się poznać szerokiej publiczności już we wczesnych latach 80., dzięki takim przebojom, jak "Luz blues, w niebie same dziury", "Dmuchawce, latawce, wiatr" czy "Malinowy król". Przygotowująca się do świętowania jubileuszu 40-lecia obecności na scenie artystka właśnie wydała kolejny album "Teraz ja", będący w pewnym stopniu podsumowaniem jej dotychczasowej kariery. – Na pewno nie rozliczam się ostatecznie, ale troszkę rozliczeń tam rzeczywiście jest – przyznała Urszula w rozmowie z Tomaszem Żądą.


Posłuchaj

47:21
Urszula o płycie "Teraz ja" (Nasza tonacja/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Wokalistka powiedziała, że jej płytę wypełnia "wszechobecna miłość i zamyślenie" i że jest bardzo zadowolona z pierwszych reakcji na jej nowe utwory. – Co chwilę odbieram wiadomości od fanów lub przyjaciół i każdemu podoba się jakaś inna piosenka. To jest strasznie fajne, że to nie jest płyta z jednym czy dwoma przebojami, tylko każdemu podoba się coś innego. Bardzo mnie to raduje.

Album "Teraz ja" wypełniają piosenki napisane przez wielu różnych autorów, wśród których są Ania Dąbrowska, Sanah oraz Michał Grymuza. Ten ostatni, znany dotąd jako świetny gitarzysta i kompozytor, niespodziewanie ujawnił też talent do pisania tekstów. – Mnie też zaskoczył – przyznała Urszula. – Powiedziałam mu: "Z nieba mi spadłeś!". Ja jestem takim trochę leniem, jeśli chodzi o pisanie tekstów, jeśli ktoś przyniesie mi kompozycję razem z tekstem, to biorę natychmiast, bo to ma sens, klei się i ma swój wyraz.

Urszula - "Zaczaruj", źródło: YouTube / Urszula Kasprzak

W "Naszej tonacji" usłyszeliśmy trzy piosenki z nowej płyty Urszuli. Resztę audycji wypełniły utwory m.in. takich wykonawców, jak Baranovski, Kayah oraz duet Natalia Szroeder & Ralph Kaminski.

Lista utworów:

 1. Urszula – "Teraz ja"
 2. Urszula – "Zaczaruj"
 3. Urszula – "Kilka słów"
 4. Baranovski – "Nie mamy nic"
 5. Bibobit – "Gaj"
 6. Kayah – "Czekałam tyle dni"
 7. Nastroje – "Hipnotyzujesz mnie"
 8. Piotr Rzeka – "Dym"
 9. Jacek Kuderski – "La Palma"
 10. Obrasqi – "Znajdę"
 11. Natalia Szroeder & Ralph Kaminski – "Przypływy"

***

Tytuł audycji: Nasza tonacja
Prowadzi: Tomasz Żąda
Data emisji: 22.10.2021
Godzina emisji: 12.09

kc


 

Polecane