Antidotum na jesienną chandrę

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Antidotum na jesienną chandrę
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/YA images

Bieganie powoduje, że wzrasta poziom endorfin, dzięki czemu łatwiej znosi się jesienne smutki. Ale każdemu biegaczowi potrzebne jest także urozmaicenie podczas treningów. Warto wiec do nich włączyć inne dyscypliny, np. rajdy przygodowe, czyli poza bieganiem także rower i kajak.

– Bardzo lubię góry i od wielu lat zwiedzam biegowo góry. Ale ciągłe bieganie, nawet w górach, jest nudne. A my lubimy zmienność, więc poza tym i na rowerze pojeździmy, i kajakiem popływamy – mówi Artur Kurek, wybitna postać polskich rajdów przygodowych. – Trenuję ludzi i zachęcam ich do uprawiania różnych dyscyplin, nie tylko biegania czy triatlonu. Żeby skosztowali też czego innego: np. kajakarstwa, jogi i sportów walki – tłumaczy.


sport bieg jesień 1200.jpg
Jesienny trening. Jak wygrać z przesileniem?

Posłuchaj

3:38
Urozmaicenie - pomysł na polepszenie wyników (Biegam, bo lubię/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Jaki jest cel takiego „rozpraszania” biegacza, czemu nie powinien koncentrować się wyłącznie na bieganiu? Powodów jest kilka, a przede wszystkim aktywizacja innych partii ciała oraz „otwarcie” głowy, co w ostatecznym rozrachunku z pewnością polepszy wyniki w bieganiu.

– Sam chodziłem przez pół roku na zajęcia krav magi. Nie po to, aby się bić, tylko z ciekawości, by poznać ogólnorozwojowe elementy w tej dyscyplinie - dodaje Artur Kurek.


***

Tytuł audycji: Biegam, bo lubię
Prowadzi: Krzysztof Łoniewski
Data emisji: 21.10.2021
Godzina emisji: 14.22

pr


Polecane