Lekcja historii muzyki i absolutne premiery. Jaga Jazzist, Bonobo i Bibobit w Trójce

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Lekcja historii muzyki i absolutne premiery. Jaga Jazzist, Bonobo i Bibobit w Trójce
Jaga JazzistFoto: Marianne Skay/mat. prom.

Przemierzanie anteny radiowej ze skrajności w skrajność jest, nie od dziś, nieodłącznym elementem sobotnich spotkań w "Trójka budzi: jazz'n'bass". Obok częstych powrotów w przeszłość i tym samym odrabiania lekcji z historii muzyki, zajęciem, o którym nie zapomina gospodarz audycji, jest przeglądanie katalogów znakomitych wytwórni muzycznych z naciskiem na zakładkę "nowości".

Posłuchaj

59:10
Sobotni poranek pełen muzycznych nowości (Trójka Budzi)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Jedną z absolutnych premier w audycji Michała "Grabka" Grabkowskiego była zapowiedź albumu z remixami nagrań z ostatniej studyjnej płyty zatytułowanej "Pyramid", autorstwa norweskiej orkiestry Jaga Jazzist. Krążek nosi nazwę po prostu "Pyramid Remix".

Formacja Jaga Jazzist zasłynęła wyśmienitym połączeniem jazzowych klimatów z elektroniką i instrumentalnym rockiem. Po kilku kolejnych bardzo udanych płytach wydanych przez Ninja Tune przyszedł czas na "Pyramid". Jazzowy nerw połączony z postrockowo-elektronicznym podejściem daje nam jedną z najlepszych nowo jazzowych płyt w ostatnim czasie. Warto wspomnieć, że grupa wielokrotnie występowała w Polsce i ma u nas rzeszę oddanych fanów.

The Shrine (Petter Eldh Remix)/Jaga Jazzist – temat


Po ogłoszeniu wieści o nowym albumie "Fragments" Bonobo wydał zupełnie nowy utwór pt. "Tides" z gościnnym udziałem chicagowskiej wokalistki i songwriterki Jamili Woods. – Bardzo się cieszę, że mogę być częścią tego projektu. Połączyłam się z tym utworem, gdy tylko go usłyszałam. Jego brzmienie przypominało mi odgłosy deszczu i fal, zanim jeszcze dowiedziałam się, że cykle i przypływy będą motywem całego albumu. Wszystko połączyło się w bardzo organiczny sposób. – Ten utwór był prawdziwym punktem zwrotnym w procesie kończenia albumu – dodał sam autor projektu Bonobo, Simon Green.

Płyta "Fragments" ukaże się 14 stycznia 2022 roku za pośrednictwem Ninja Tune.

Bonobo - 'Tides (feat. Jamila Woods)' (Official)/Bonobo

2 października, czyli na tydzień przed 85. rocznicą urodzin autorki tekstów i poetki Agnieszki Osieckiej gruba Bibobit zaprezentowała album "Co to za czas". Na wydawnictwie znajdują się, rzecz jasna, teksty autorstwa Osieckiej, ale i jej archiwalne wypowiedzi. Album zapowiada singiel pt. "Gaj".

BIBOBIT / OSIECKA - Gaj/Bibobit

Lista utworów:

1. Theon Cross – "Forward Progression II"
2. Mika Urbaniak i Urszula Dudziak – "Pójdę wszędzie z tobą"
3. Artur Rojek – "Wszystko mi mówi, ze mnie ktoś pokocha"
4. Voo Voo – "Czas pomyka"
5. Jaga Jazzist  – "The Shrine (Petter Eldh Remix)"
6. Xploding Plastix – "More Powah To Yah"
7. Kuna Maze – "Almost Gone"
8. Kay Young – "Wait For Me"
9. Bonobo – "Tides (feat. Jamila Woods)"
10. Bibobit-Osiecka – "Gaj"
11. Urszula Dudziak – "Plotka"
13. Lilly Hates Roses – "Mokotów"
14. Theon Cross – "We Go Again"

***

Tytuł audycji: Trójka budzi: jazz'n'bass
Prowadzi: Michał Grabkowski
Data emisji: 23.10.2021
Godzina emisji: 5.00

mat. promocyjne/ kr

Polecane