Urodziny Polskiego Radia Kierowców. "Jesteśmy wszędzie tam, gdzie są nasi słuchacze"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Urodziny Polskiego Radia Kierowców. "Jesteśmy wszędzie tam, gdzie są nasi słuchacze"
zdjęcie ilustracyjneFoto: Olena Yakobchuk/Shutterstock

 – Nadajemy multimedialnie, jesteśmy słyszalni w systemie DAB+, można nas słuchać poprzez specjalną, bezpłatną aplikację. Jesteśmy także dostępni w internecie. Kierowcy zabierają nas w długie trasy europejskie, ale nie tylko. Mamy bowiem wiernych słuchaczy w Stanach Zjednoczonych – przyznaje dyrektor Polskiego Radia Kierowców Edyta Poźniak.


1200 prezes polskiego radia agnieszka kamińska.jpg
"Udowodniło, że spełnia oczekiwania słuchaczy". Agnieszka Kamińska o Polskim Radiu Kierowców

Karol Gnat, prowadzący "Zapraszamy do Trójki" składał na ręce swojego gościa urodzinowe życzenia. Obchody tego pierwszego święta najmłodszej anteny Polskiego Radia mają charakter oddający najważniejsze zadania stacji. – Świętujemy jutro (w sobotę 16 października – przyp.red) na torze gokartowym. W ten sposób chcemy dobrze bawić się ze słuchaczami. Zapraszamy tych, którzy wygrywają w naszym antenowym konkursie. Chcemy przypomnieć, że można się ścigać, będąc kierowcą, ale tylko na obiektach do tego przeznaczonych. Tor gokartowy jest właśnie takim miejscem. Chcemy dalej zwracać uwagę na edukację, czyli na bezpieczną jazdę i robić to w charakterystyczny dla nas sposób. Pokazujemy, że można dobrze się bawić, dbając przy tym o bezpieczeństwo – zaznacza Edyta Poźniak. 

Posłuchaj

6:26
Pierwsze urodziny Polskiego Radia Kierowców . Jakie są najważniejsze źródła jego sukcesu? (Zapraszamy do Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Jak zwraca uwagę gość Trójki, za sukcesem Polskiego Radia Kierowców stoi jego wyjątkowość. – Inni mówią o wypadkach, a my – jako jedyni w Polsce – mówimy także o tym, dlaczego do tych wypadków dochodzi. Informujemy o utrudnieniach i ostrzeżeniach. Nikt nas nie pobije, bo aktualizacje drogowe przedstawiamy co kwadrans. Jest więc czas na to, żeby się zorientować, gdzie ominąć zator lub jaką trasę wybrać. Informujemy również o utrudnieniach pogodowych. Pogoda jest teraz gwałtowna, bardzo szybko się zmienia. Gdy ktoś wybiera się w daleką trasę, powinien wiedzieć, czego się spodziewać za 4, 6 albo 8 godzin. Z nami kierowcy podróżują nawet w długie, dalekie trasy europejskie. Reagujemy na to, co mówią nasi słuchacze, którzy do nas piszą, dzwonią, wysyłają zdjęcia i filmy – wylicza dyrektor Polskiego Radia Kierowców.

Rozmowy na ważne, choć trudne tematy

Polskie Radio Kierowców niedawno uruchomiło kolejny projekt pod nazwą "Nocna zmiana". – Są to audycje z udziałem słuchaczy na żywo. Rozmawiamy o trudnych tematach. Kierowcy też mają zwykłe problemy. To rozmowy o depresji, samotności w trasie, tęsknocie za rodziną albo o tym, jak wychować dziecko, będąc kierowcą, czyli na odległość. Naszymi gośćmi są terapeuci. Mamy więc również fachową poradę, która pokazuje, jak wyjść z trudnej sytuacji. Zapraszamy na te rozmowy do godziny drugiej – opowiada Edyta Poźniak. 

TT Orlen Team Robert Kubica 1200F.jpg
"Chcę wam życzyć sto lat!". Robert Kubica z okazji 1. urodzin Polskiego Radia Kierowców

Rozmowy w programie dotyczą nie tylko dylematów życiowych. Wiele wywiadów jest swoistą odpowiedzią na zainteresowania czy potrzeby zgłaszane przez słuchaczy-kierowców. Tematami są m.in. systemy viaTOLL, korzyści płynące z używania samochodów spalinowych i benzynowych oraz porady, jak doprowadzić do porządku reflektor, nie mając przy sobie fachowego sprzętu albo jak pozbyć się wilgoci z samochodu.  

Radio nie tylko dla kierowców w Polsce

Polskie Radio Kierowców towarzyszy w trasie nie tylko na drogach krajowych. – Nadajemy multimedialnie, jesteśmy słyszalni w systemie DAB+, można nas słuchać poprzez specjalną, bezpłatną aplikację. Jesteśmy także dostępni w internecie. Kierowcy zabierają nas w długie trasy europejskie, ale nie tylko. Mamy bowiem wiernych słuchaczy w Stanach Zjednoczonych. Pokonujemy setki i tysiące kilometrów po różnych drogach. Nasze ostrzeżenia dotyczą również europejskich oraz światowych tras. To ważne, bo jesteśmy tam, gdzie są nasi odbiorcy. Po prostu siedzimy na prawym fotelu, obok nich – deklaruje rozmówczyni Trójki. 

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki
Prowadzi: Karol Gnat
Gość: Edyta Poźniak (dyrektor redaktor naczelny Radia Kierowców)
Data emisji: 15.10.2021
Godzina emisji: 16.09

gs/zch

Polecane