Jesienny trening. Jak wygrać z przesileniem?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Jesienny trening. Jak wygrać z przesileniem?
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/dom. publiczna/Martin Novak

– Dla większości październik to walka z jesiennym przesileniem. Dla innych to walka o jak najlepsze wyniki. W tym okresie pada wiele rekordów życiowych. Po całym roku jesteśmy wytrenowani, a nasz organizm oddaje nam pracę, którą wykonaliśmy – mówił Trójkowy trener w audycji "Biegam, bo lubię". 

– Polecam metodę startową. O ile cotygodniowe starty w maratonach czy półmaratonach są niedopuszczalne, tak starty w biegach pięciokilometrowych, również w wersji przełajowej, są świetnym bodźcem treningowym. Jesteśmy w stanie wyciągnąć z nich wiele dobrego i przełożyć to na rekordy życiowe, osiągane na prostych, asfaltowych trasach – mówił Bartłomiej Osior, trener Trójkowej akcji "Biegam, bo lubię". 

Posłuchaj

4:58
Jesienne treningi i zakończenie sezonu biegowego (Biegam, bo lubię/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Zakończenie sezonu 

– Sezon biegowy w Polsce warto zakończyć jednym z biegów niepodległościowych, czyli w okolicy 11 listopada. To doskonały moment, by zamknąć sezon i zrobić sobie dwa lub trzy tygodnie roztrenowania, a w grudniu zacząć szykować się do wiosny 2022 – powiedział.

Jesienny trening

– Nie bójmy się jesieni. Bierzmy pod uwagę warunki pogodowe i nie realizujmy wszystkich jednostek treningowych za wszelką cenę. Zawsze przyda nam się subiektywne oko kompana biegowego lub trenera. Sami z reguły zawsze chcemy zrobić za dużo i nie bierzemy pod uwagę czynników zewnętrznych. Warto spojrzeć na to wszystko chłodnym okiem, bez przerostu ambicji. Jestem zwolennikiem umiaru i opuszczenia jednostki treningowej, gdy czujemy się źle lub nie sprzyja pogoda. Trzy dni przerwy pomogą zregenerować się organizmowi, a my będziemy mogli spokojnie realizować biegowe cele – podsumował trener.  

***

Tytuł audycji: Biegam, bo lubię
Prowadzi: Krzysztof Łoniewski
Gość: Bartłomiej Osior (trener Trójkowej akcji "Biegam, bo lubię")
Data emisji: 14.10.2021
Godzina emisji: 17.24

Polecane