Senne dni w oczekiwaniu na nowy album Archive

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Senne dni w oczekiwaniu na nowy album Archive
Mateusz Tomaszuk z muzykami ArchiveFoto: archiwum prywatne

Muzyka grupy Archive zdominowała jubileuszowe, 50. wydanie audycji Mateusza Tomaszuka. Autor przypomniał w nim fragmenty wywiadu, jaki przeprowadził z muzykami zespołu dwa lata temu.

"Daytime Coma" – taki tytuł nosi nowy utwór Archive, zwiastujący 12. album studyjny w dyskografii brytyjskiej formacji. W oczekiwaniu na premierę płyty, zaplanowaną na wiosnę przyszłego roku, gospodarz "Konstelacji M." sięgnął po kilka nagrań zespołu, przeplatając je fragmentami rozmowy z Pollardem Berrierem, Dave’em Penem i Dariusem Keelerem, którą odbył w 2019 roku.

źródło: YouTube / archiveofficial

Muzycy opowiedzieli w niej m.in. o jednym ze spotkań z polskimi fanami, na którym mogli poczuć się jak wielkie gwiazdy show-biznesu: – To był dla nas ekscytujący i bardzo wyjątkowy wieczór. Cieszymy się z tak ciepłego przyjęcia. Było jak na koncertach The Beatles, na których dziewczyny płakały i krzyczały, bardzo surrealistyczne doświadczenie.

Odnieśli się też do możliwości, jakie daje artystom radio i internet. – Radio jest wspaniałe. Zdecydowanie go potrzebujemy, szczególnie że w przeszłości pomogło nam odnieść sukces. Nie mieliśmy zbyt dużo czasu w radiach komercyjnych, pojawialiśmy się raczej w tych alternatywnych, niszowych. Na szczęście jest internet, inaczej znaleźlibyśmy się w kłopotach, bo gramy raczej ekscentryczną muzykę.  


Posłuchaj

48:16
W oczekiwaniu na nowy album Archive (Konstelacja M./Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Oprócz muzyki Archive w audycji zabrzmiały też utwory takich wykonawców jak Talk Talk, Pink Turns Blue, Piano Magic oraz All My Faith Lost…

Lista utworów: 

 1. Talk Talk – "Renee"
 2. Archive – "Hate"
 3. Archive – "Killing All Movement"
 4. Archive – "Daytime Coma"
 5. Pink Turns Blue – "Summertime"
 6. Piano Magic – "Let Me Introduce You"
 7. All My Faith Lost... – "The Broken Glass"

***

Tytuł audycji: Konstelacja M.
Autor: Mateusz Tomaszuk
Data emisji: 7.10.2021
Godzina emisji: 20.05

kc


Polecane