Schetyna: wolno nam tyle samo co każdemu krajowi europejskiej Wspólnoty

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

Donald Tusk na Twitterze wezwał wszystkich, którzy chcą bronić Polski europejskiej, aby w niedzielę o godzinie 18 pojawili się na Placu Zamkowym w Warszawie.  Tylko razem możemy ich zatrzymać  napisał lider PO. Prowadząca audycję Beata Michniewicz nawiązała do tego postu, pytając Grzegorza Schetynę o to, co zamierza robić w niedzielę.

Waldemar Paruch 1200.jpg
Prof. Paruch o politykach PO: bardziej interesuje ich perspektywa niemiecka niż polska

 Miałem zaplanowany czat z członkami Platformy Obywatelskiej oraz sympatykami z USA i Kanady. Rozmowa miała dotyczyć spraw, które dzieją się w Polsce, ale też polityki międzynarodowej. Jednak muszę zweryfikować ten plan, ponieważ o 18 jest spotkanie na Placu Zamkowym z Donaldem Tuskiem – powiedział Grzegorz Schetyna.

Kontynuując wątek wpisu szefa partii, Beata Michniewicz zapytała również o to, kogo Platforma Obywatelska chce zatrzymać. – Rząd, prezesa Kaczyńskiego, większość rządową, PiS, premiera, który zwraca się do TK z pytaniem, czy ważniejsze są traktaty europejskie czy polskie ustawy – wyliczał poseł KO.

Czytaj więcej:

– Cała ekipa dumna jest z tego, że może dyktować warunki UE, spierać się z nią oraz ją szantażować, że Polska opuści UE – mówił były marszałek Sejmu. Dodał, że "Trybunał Konstytucyjny wreszcie potwierdzi ten pełzający  a może już nie tylko pełzający, ale konkretny  polexit, czyli wyjście Polski z UE". 

Posłuchaj

12:40
Grzegorz Schetyna: PiS jest dumny z tego, że może dyktować warunki UE (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

 

 Historia bardzo wyraźnie mówi, że Polska jest między Wschodem a Zachodem. Każde pokolenie, a zwłaszcza ci, co zajmowali się polityką i mieli na nią wpływ, zawsze wiedzieli, że Polska będzie na Zachodzie albo Wschodzie. Europa Środkowa podjęła taką decyzję, jak wstępowała do UE. Miejsce Polski jest na Zachodzie. A ci, którzy mówią, że nie, odwracają Polskę w kierunku wschodnim. Tak jest napisana geografia  tłumaczył gość "Salonu politycznego Trójki".

 Nam wolno tyle samo, co każdemu krajowi europejskiej Wspólnoty. Czyli to, co wynika z traktatów europejskich, które przyjęliśmy w referendum. W Polsce od 6 lat rządzi ekipa, która ma inne zdanie w tej sprawie i chce wymusić na UE takie relacje, które przez Wspólnotę są nie akceptowane  dodał Schetyna. 

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Grzegorz Schetyna (poseł Koalicji Obywatelskiej, były szef PO, były marszałek Sejmu)
Data emisji: 8.10.2021
Godzina emisji: 8.45

nj

Polecane