"Nie jesteś sama" i inne piosenki bliskie sercu. Stanisława Celińska zaśpiewa Osiecką

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Nie jesteś sama" i inne piosenki bliskie sercu. Stanisława Celińska zaśpiewa Osiecką
Stanisława Celińska Foto: Marcin Banasik

"Nie jesteś sama" – taki tytuł nosi jeden z utworów z tekstem Agnieszki Osieckiej, który dla słuchaczy Trójki wykona aktorka i wokalistka Stanisława Celińska podczas sobotniego koncertu "Życia Rysy – Agnieszka Osiecka". Wydarzenie jest formą muzycznego świętowania urodzin poetki, która w tym roku skończyłaby 85 lat.


Życia Rysy 1200.jpg
Życia rysy - Agnieszka Osiecka

Posłuchaj

8:43
Zbliża się koncert "Życia Rysy".Stanisława Celińska wspomina Agnieszkę Osiecką (Trójka przed Południem)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Prezent dla Agnieszki 

Jak mówi Stanisława Celińska, zawsze stara się ona, by śpiewane przez nią utwory miały w sobie chociaż nutkę optymizmu i były swojego rodzaju "receptą" dla słuchacza. Takim utworem jest właśnie "Nie jesteś sama". – Ta piosenka stała mi się bardzo bliska. To jeden z nielicznych optymistycznych tekstów. Nie ma w nim goryczy, jest pocieszeniem. Z wielką radością przedzieliłam dwie dosyć smutne pieśni właśnie tą piosenką – pocieszającą, afirmującą przyjaźń. Pozwolono zaśpiewać mi ją w aranżacji Macieja Muraszko, który robi to bardzo pięknie. W jego aranżacji jest mi to jeszcze bliższe. Będę mogła zaśpiewać to z całym moim zespołem, co jest dla mnie wielką radością, takim prezentem dla Agnieszki. Dla mnie też będzie to takie swoiste święto – mówiła artystka w rozmowie z Aleksandrą Kaczkowską.

Stanisława Celińska - Nie jesteś sama/Jarek

Szczerość aż do bólu

Co takiego jest w tekstach Agnieszki Osieckiej, że tak poruszają? – Myślę, że to szczerość aż do bólu, przyznawanie się do różnych swoich przywar, niedoskonałości, tęsknot. Nie ma tam chęci wybielenia się, a wręcz przeciwnie  czasami jest tam chęć pogrążenia. To porywające, ponieważ razem z muzyką to jest bardzo piękny przekaz, bardzo ludzki, mówiący dużo o nas i właściwie trafiający do każdego. Bo przecież każdy ma takie momenty w życiu, kiedy w ten sposób myśli i czuje. Jest to bardzo bliskie sercu każdego z nas – odpowiedziała Stanisława Celińska.

Andrzej Zieliński Skaldowie Forum 1200.jpg
"Życia rysy". Andrzej Zieliński wspomina współpracę z Agnieszką Osiecką

"Życia Rysy – Agnieszka Osiecka"

Już w sobotę 9 października obchodzić będziemy 85. rocznicę urodzin Agnieszki Osieckiej. Z tej okazji tego dnia o godzinie 18.05 w studiu jej imienia przy ulicy Myśliwieckiej w Warszawie rozpocznie się specjalna audycja koncertowa, transmitowana na antenie Trójki. Oprócz Stanisławy Celińskiej wystąpią Skaldowie i Marcin Januszkiewicz. Jako gość specjalny pojawi się przyjaciółka Agnieszki Osieckiej, malarka i pisarka Hanna Bakuła. W rolę prowadzącego wydarzenie wcieli się Roman Dziewoński.

***

Tytuł audycji: Trójka przed południem
Prowadzi: Marta Piasecka
Autorka rozmowy: Aleksandra Kaczkowska
Gość: Stanisława Celińska (aktorka, wokalistka)
Data emisji: 6.10.2021
Godzina emisji: 9.29

kr

Polecane