"To skaza lewicy". Czarzasty komentuje kryzys wewnątrz partii

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

– Niechętnie komentuję sprawy wewnętrzne partii i opinie kogoś takiego jak np. pani prof. Senyszyn – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Włodzimierz Czarzasty, lider Nowej Lewicy, wicemarszałek Sejmu.

– To nie był problem kadrowy, bo te występują zawsze w każdej partii, ale [spór] o zasady i przyszłość Lewicy – powiedział Włodzimierz Czarzasty, lider Nowej Lewicy, odpowiadając na pytanie o konflikty wewnątrzpartyjne.

trela 1200.jpg
Dziś spotkanie zarządu Nowej Lewicy. Trela: mam nadzieję, że skończymy ten wewnętrzny spór

Posłuchaj

12:24
Włodzimierz Czarzasty o sytuacji wewnątrz Lewicy (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

– Robię wszystko w tym kierunku, aby był jeden klub, a nie dwa kluby: Wiosna i SLD plus koło Razem – przyznał w radiowej Trójce Włodzimierz Czarzasty. – Pojawiły się pewne nurty, które nie chciały tego i z tymi nurtami podjąłem, w jakichś tam kategoriach, współzawodnictwo i walkę. Ten temat na szczęście się już skończył – dodał.

"Skaza Lewicy"

Według lidera Nowej Lewicy to "skaza lewicy, że po dwóch latach kadencji zwykle coś się dzieje". W audycji "Salon Polityczny Trójki" przypomniał rząd Leszka Millera, który rozpadł się po dwóch latach od przejęcia władzy.

– Pan premier Leszek Miller stracił władzę, a pan Borowski wyprowadził posłów. – przypomniał. – Jak była koncepcja LiD-u za Wojciecha Olejniczaka, też po dwóch latach klub się rozwalił – kontynuował.

Joanna Senyszyn 1200.jpg
Senyszyn: Czarzasty nie powinien być liderem Lewicy, kieruje partią w sposób niedemokratyczny

Autorytarne rządy Czarzastego

Zdaniem Joanny Senyszyn, bardzo wielu członków Lewicy jest niezadowolonych z powodu "autorytarnych rządów przewodniczącego Włodzimierza Czarzastego".

Do tej wypowiedzi odniósł się lider Nowej Lewicy. W Programie 3 Polskiego Radia Włodzimierz Czarzasty powiedział, że tego, jak zostanie oceniony jego sposób zarządzania partią, dowiemy się 9 października, kiedy 1700 jej członków będzie oceniać jego pracę i kierunek, w którym zmierza Lewica.

– Ja niechętnie komentuję sprawy wewnętrzne partii i opinie kogoś takiego jak np. pani prof. Senyszyn – powiedział.

Najczęściej czytane

W audycji wicemarszałek odniósł się też do współpracy z Andrzejem Rozenkiem.

– Andrzej Rozenek nie jest już członkiem partii, w której ja jestem, w związku z tym działalność polityczna pana posła już mnie nie interesuje – oznajmił.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Bartłomiej Graczak
Gość: Włodzimierz Czarzasty (lider Nowej Lewicy, wicemarszałek Sejmu)
Data emisji: 5.10.2021
Godzina emisji: 8.45

bf/kr

Polecane