Stanisław Żaryn: obserwujemy próbę budowy stałego szlaku migracyjnego przez Polskę

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

– Mamy dowody na to, że oficjalne białoruskie struktury są zaangażowane w transport migrantów na granicę – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych.

Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych odniósł się w "Salonie politycznym Trójki" do obecnej sytuacji na granicy polsko-białoruskiej.

– Sytuacja na wschodniej granicy ustabilizowała się na dziennym poziomie 200 prób jej przekroczenia. Każdego dnia zatrzymujemy osoby, które są zaangażowane w organizowanie nielegalnej migracji. To nic innego jak próba budowy stałego szlaku przez Polskę. To sztuczne wytworzenie presji na nasz kraj, za które odpowiadają władze Białorusi. Mamy zresztą dowody na to, że oficjalne białoruskie struktury są zaangażowane w transport migrantów na granicę. Służby białoruskie pomagają im przedostać się na terytorium Polski. Miejscem docelowym dla migrantów są bogate kraje Europy Zachodniej – powiedział Stanisław Żaryn.


Posłuchaj

13:03
Stanisław Żaryn o sytuacji na granicy z Białorusią (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Gość Trójki dodał, że na granicy z Białorusią można też zaobserwować obecność nietypowych formacji wojskowych, niezwiązanych z ochroną granicy. – Są to żołnierze z jednostek powietrzno-desantowych mających zadania typowo bojowe. Reżim Łukaszenki podchodzi więc do tego problemu bardzo poważnie – stwierdził Stanisław Żaryn.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Bartłomiej Graczak
Gość: Stanisław Żaryn (rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych)
Data emisji: 23.09.2020
Godzina emisji: 08.45

koz

Polecane