Między Zamościem a Gdynią

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Między Zamościem a Gdynią
46. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w GdyniFoto: mat. promocyjne

Ile kilometrów dzieli jedno z najstarszych miast w Polsce i jedno z najmłodszych? Ile dni – dwa festiwale? XX Festiwal "Dwa Teatry" zakończył się w Zamościu w poniedziałek. W poniedziałek w Gdyni rozpoczął się 46. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. W tym samym mieście startuje też skromniejszy w tym roku R@port. Jesteśmy na miejscu bez względu na pogodę i odległości, jakie trzeba pokonać.

Witamy w przedostatnim dniu FPFF w Gdyni. Festiwal tradycyjnie obserwuje Riko Jaźwiński i to on podejmuje w tym wydaniu TPK filmowe aktualne tematy. Lista naszych gości ustaliła się tuż przed naszym spotkaniem.


Posłuchaj

1:54:04
Trójkowe podróże międzyfestiwalowe (Trójka pod Księżycem)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Łączymy się także z jurorem konkursu części radiowej "Dwóch Teatrów" – reżyserem Igorem Gorzkowskim, by spojrzeć na werdykt konkursu, w którym startowały spektakle Teatru TVP.

Festiwal "Dwa Teatry" Festiwal "Dwa Teatry" Foto: mat. promocyjne

Co słychać na R@porcie? Chcemy odwiedzić, nie tak odległy od Teatru Muzycznego, Teatr Miejski w Gdyni, czyli centralę Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych. 

Pamiętamy, było już jedno takie spotkanie Festiwalu Filmowego i Teatralnego w Gdyni, gdyż był rok, kiedy film zawitał wiosną do Gdyni, teatr zaś tradycyjnie gości tam o tej porze roku.

Ryszard Jaźwiński Ryszard Jaźwiński Foto: Polskie Radio

Ten rok, podobnie jak poprzedni, jest jednak wyjątkowo nietypowy, co przynajmniej nie pozwala nam skostnieć w rutynie.

Baszka Marcinik na ul. Obrońców Westerplatte (archiwum prywatne) Baszka Marcinik na ul. Obrońców Westerplatte Foto: archiwum prywatne

TPK  z Teatru Muzycznego w Gdyni  centrum filmowych festiwalowych wydarzeń.

***

Tytuł audycji: Trójka pod Księżycem
Prowadzą: Barbara MarcinikRyszard Jaźwiński 
Wydawca: 
Aleksandra Kaczkowska
Data emisji: 24.09.2021
Godzina emisji: 00.04

(Tekst: Barbara Marcinik)

Polecane