Planszówki i gry karciane. Analogowe sposoby spędzania wolnego czasu

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Planszówki i gry karciane. Analogowe sposoby spędzania wolnego czasu
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/PicMy

Popularne planszówki i gry karciane to coraz popularniejsza forma spędzania wolnego czasu. Tak zwane "gry analogowe" okazują się być doskonałą alternatywą dla wszechobecnych gier komputerowych i internetowych. Jakie walory za sobą niosą? 

Uczą, bawią, a przy tym dostarczają wielu emocji. Do korzystania z "gier bez prądu" zaprasza jeden z zielonogórskich klubów fantastyki. Członkowie spotykają się raz tygodniu by zagrać i spędzić czas w dobrym towarzystwie. Jak się okazuje, analogowe rozgrywki cieszą się sporym zainteresowaniem. 

– Mamy tradycyjne gry karciane i nowoczesne, kolorowe planszówki z mnóstwem elementów. Czasami zawierają one walory humorystyczne, czasem też musimy zbierać punkty lub ściągać się z innymi uczestnikami o to, by osiągnąć jakiś cel w grze – mówił jeden z organizatorów spotkań. 

Posłuchaj

3:47
Rozgrywki analogowe poszukiwane (Trójka do trzeciej)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Rozrywka dla wszystkich 

– W planszówki często gramy w domu i mocno tam rywalizujemy. Stwierdziliśmy, ze takie spotkanie to doskonała okazja, by poznać nowe tytuły – powiedziała jedna z uczestniczek spotkań. 

– Lubię gry, które zajmują cały dzień. Dają ogromną satysfakcję w przypadku wygranej. Gdy to się nie uda, człowiek spędza godziny nad analizowaniem ruchów i obmyślaniem lepszej strategii na przyszłość – mówił miłośnik rozgrywek. 

– Nie lubię gier z refleksem, nie jestem w tym dobra. Natomiast wszystkie, w których trzeba pomyśleć, coś wykombinować, są dla mnie świetne. Za grami idzie adrenalina, a czasami również ciche dni w małżeństwie  dodała z uśmiechem kolejna uczestniczka.

Walory gier

– Analogowe gry mocno przyciągają ludzi. Zarówno młodych, jak i starych. W pewnym momencie młody człowiek ma dość sztucznej interakcji z komputerem. Podświadomie zaczyna wtedy szukać drugiego człowieka. Dzięki grom może znaleźć tę relację. Ponadto, planszówki niosą za sobą walory edukacyjne. Możemy mówić tu o rozwoju umiejętności motorycznych oraz intelektualnych Nie ma pola, którego gry planszowe by nie wspomagały – podkreślił organizator. 

 ***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Prowadzi: Piotr Łodej
Autorka materiału reporterskiego: Karolina Kamińska
Data emisji: 21.09.2021
Godzina emisji: 14.16

zch

Polecane