Od fletu poprzecznego do perkusji – muzyczna ścieżka Wiktorii Jakubowskiej

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Od fletu poprzecznego do perkusji – muzyczna ścieżka Wiktorii Jakubowskiej
Wiktoria JakubowskaFoto: mat. promocyjne

O swojej artystycznej drodze, o przyjaźniach i o budowaniu własnej tożsamości na scenie i poza nią opowiedziała w tym wydaniu audycji Wiktoria Jakubowska, perkusistka, kompozytorka i producentka muzyczna.

Perkusyjne umiejętności Wiktorii Jakubowskiej mają szansę podziwiać na scenie widzowie koncertów takich artystów, jak Paulina Przybysz, Kasia Lins czy duet Karaś & Rogucki. Muzyczna droga bohaterki tego wydania "Serdecznych dźwięków" zaczęła się już w dzieciństwie. – Odkąd nauczyłam się chodzić, bardzo zainteresowałam się muzyką. Zaczęło się od śpiewu, po czym moja mama stwierdziła, że skoro mam predyspozycje i się tym interesuję, to może trzeba mnie wysłać do szkoły muzycznej – wspominała Jakubowska.


Posłuchaj

51:40
Muzyczna ścieżka Wiktorii Jakubowskiej (Serdeczne dźwięki/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Perkusja nie była dla Wiktorii instrumentem pierwszego wyboru. Najpierw przez 11 lat grała na flecie poprzecznym, głównie kompozycje muzyki klasycznej. Wbrew stereotypom, nie uważa ona jednak gry na bębnach za typowo męskie zajęcie. – Perkusja, jak każdy inny instrument, jest środkiem swobodnego wyrażania siebie – powiedziała rozmówczyni Mateusza Krautwursta.

Jakubowska potrafi grać również na gitarze i klawiszach, co ułatwia jej komponowanie własnych utworów. Większość z nich trafia "do szuflady", z myślą o ewentualnym wydaniu w przyszłości. W "Serdecznych dźwiękach" usłyszeliśmy jednak przedpremierowo jedną z jej kompozycji, śpiewaną przez Paulinę Przybysz.

Paulina Przybysz - "Zima", źródło: YouTube / Canal+ online

Wiktoria jest zdeterminowana, aby z muzyką związać swoją przyszłość. – To jest bardzo istotna część mojego życia i myślę, że tak już pozostanie. Nie wyobrażam sobie życia bez pisania, bez grania i współtworzenia czegoś z ludźmi, z którymi mam też świetne relacje na polu czysto koleżeńskim.

Lista utworów:

 1. Paulina Przybysz – "Drewno"
 2. Wiktoria Jakubowska ft. Paulina Przybysz – "Sold"
 3. Fleetwood Mac – "Dreams"
 4. Kasia Lins – "Nie syp solą"
 5. Jerzy Mączyński – "Big Kraśka"
 6. Radiohead – "House of Cards"
 7. Alexandra Savior – "But You"

***

Tytuł audycji: Serdeczne dźwięki
Prowadzi: Mateusz Krautwurst
Data emisji: 20.09.2021
Godzina emisji: 23.07

kc

Polecane