Jan Peszek wciela się w Noblistę w Trójce

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Jan Peszek wciela się w Noblistę w Trójce
Foto: Fot. Wojciech Dorosz

Jan Peszek czyta na antenie Trójki autobiograficzną książkę Mario Vargas Llosy "Jak ryba w wodzie. Wspomnienia”.

10 grudnia, w rocznicę śmierci Alfreda Nobla, Mario Vargas Llosa odebrał w sztokholmskiej filharmonii Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury "za odwzorowanie struktur władzy i stanowcze obrazy indywidualnego oporu, buntu i porażki”.

W tym dniu zaprezentowaliśmy Państwu pierwszy fragment wydanej właśnie książki Noblisty - "Jak ryba w wodzie. Wspomnienia".

W roli autora, podobnie, jak przed trzema laty, w roli narratora "Szelmostw niegrzecznej dziewczynki" występuje Jan Peszek – wielbiciel powieści Llosy.

/

Charakterystyczna dla Llosy "dwuścieżkowa" narracja - przeplatanie opowieści w ciągu chronologicznym z opisem wydarzeń współczesnych, długie zdania i liczne nazwy geograficzne w języku hiszpańskim nie ułatwiły nam pracy, a Państwu nie ułatwiają odbioru, ale pokonawszy trudności, sądzę, że w finale odczujemy satysfakcję.

Swoje nagrania muzyczne udostępnili nam: Paweł Mykietyn (muzyka teatralna do spektakli Krzysztofa Warlikowskiego w TR Warszawa) i Monika Wierzbicka (z przyjaciółmi nagrała właśnie płytę "Nina Nu").

Sięgnęliśmy także po "Like a dream" Darka Oleszkiewicza (z zespołem) oraz po muzykę latynoamerykańską ze zbiorów Wojtka Ossowskiego.

Zapraszamy od 10 grudnia, od poniedziałku do piątku, o 11.50.


Mario Vargas Llosa –"Jak ryba w wodzie. Wspomnienia", tłumazenie Danuta Rycerz, wydawnictwo Znak 2010

 
Zapraszją Baszka Marcinik, Renata Szewczak, Janusz Deblessem i Mateusz Patyk

Polecane