Treningi jesienne. Jak zmienić dietę?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Treningi jesienne. Jak zmienić dietę?
zdjęcie ilustracyjneFoto: Alliance Images/Shutterstock

– Na pewno zwiększyłabym ilość witaminy C i niezbędnych kwasów tłuszczowych omega-3 jedno i wielonienasyconych. Jeśli biegacz lubi tłuste ryby: łososia, makrelę, śledzia, szprotki, śmiało, niech się zajada – radzi dietetyczka Sylwia Maksym.


shutterstock bieg błoto 1200.jpg
Łemkowyna Ultra-Trail, czyli bieg dla najwytrwalszych

Tłusta ryba powinna trafić do diety raz, dwa razy w tygodniu. Doskonałym jej codziennym uzupełnieniem będą orzechy, np. włoskie, chia, czy sezam. 


Posłuchaj

2:50
Jak zmodyfikować dietę, żeby dobrze biegać jesienią i zimą? (Biegam, bo lubię/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

– Zawsze myśląc o sportowcu, nawet jeśli jest to amator, myślimy tylko o białku i węglowodanach, a tłuszcze też są ważne, bo to one regenerują. Teraz musimy naprawdę bardzo zadbać o nasz organizm, żeby był cały czas efektywny, nie tylko jesienią i zimą, ale żebyśmy też dobrze weszli w okres wiosny – wyjaśnia rozmówczyni Krzysztofa Łoniewskiego. 

TRENING NA CZCZO - LEPSZE SPALANIE CZY NIE? OBALAM MITY | Codziennie Fit/Codziennie fit

W audycji rozmawialiśmy wyjątkowo nie tylko o bieganiu. Igor Błachut przygotował coś specjalnego dla Trójkowych słuchaczy, jednocześnie miłośników biegów na orientację – rowerowy rajd, także z kompasem w ręku, w warszawskiej Falenicy. – To impreza rowerowa otwarta dla wszystkich niezależnie od wieku czy biegłości w poruszaniu się rowerem. Tras do wyboru jest kilka, zróżnicowanych pod względem długości i trudności nawigacyjnej – wylicza zalety ekspert "Biegam, bo lubię". Zasady, podobnie jak w przypadku biegów na orientację, obejmują pokonanie trasy i zaliczenie punktów kontrolnych. 

***

Tytuł audycji: Biegam, bo lubię
Prowadzi: Krzysztof Łoniewski
Gość: Sylwia Maksym (dietetyczka)
Data emisji: 16.09.2021
Godzina emisji: 17.19

gs

Polecane