Zandberg: w polskiej służbie zdrowia narasta kryzys kadrowy, brakuje nie tylko lekarzy

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

Jak mówił gość "Salonu politycznego Trójki", problemy w służbie zdrowia to fundamentalny kryzys, przed którym Polska stanie w najbliższej dekadzie. – To konsekwencja wielu głupot, które zostały popełnione przez lata, jeżeli chodzi o system szkolenia i politykę płacową. Musimy z tych problemów wyjść – dodał.

– Jeżeli są sygnały ze strony protestujących, że chcą spotkać się z premierem i to jest droga, by ten konflikt rozwiązać, to naprawdę premierowi korona z głowy nie spadnie, jeśli się spotka. To nie gra, kto kogo przetrzyma – powiedział Zandberg. 


Posłuchaj

12:43
Adrian Zandberg: premierowi korona z głowy by nie spadła, gdyby sam usiadł do rozmów ze środowiskiem medycznym (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

 


protest medykow pap 1200.jpg
Andrusiewicz do protestujących medyków: udział w posiedzeniu zespołu trójstronnego potwierdzi chęć dialogu

– Rozumiem, że premier boi się, że jeśli się do czegoś zobowiąże, to trudno się będzie wycofać, że wygodnie jest wystawić na front jakiegoś ministra – stwierdził polityk. – Bardzo chciałbym, żebyśmy w Polsce znaleźli ponadpartyjne porozumienie w sprawie systemu ochrony zdrowia, ale droga do tego nie prowadzi przez wstrzymywanie się od rozmów – dodał.

"Strajk" słowem kluczem

Adrian Zandberg zaznaczył, że protest środowiska medycznego "to nie jest jedyny protest, który nam się gotuje". – Słowem kluczem tej jesieni będzie słowo strajk, bo w całej budżetówce są w tym momencie bardzo złe nastroje. To pracownicy państwowi, którzy przez lata nie dostawali podwyżek, albo dostawali bardzo małe – powiedział.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadził: Bartłomiej Graczak
Gość: Adrian Zandberg (Lewica Razem)
Data emisji: 16.09.2020
Godzina emisji: 08.45

pg/kr

Polecane