Jimmy Carter

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Jimmy Carter
1977-12-30. I sekretarz KC PZPR Edward Gierek (P) i prezydent USA Jimmy Carter podczas rozmowyFoto: fot. PAP/Zbigniew Matuszewski

29 grudnia 1977 rozpoczęła się podróż prezydenta Cartera do Europy, Południowej Azji i na Bliski Wschód. Pierwszym przystankiem była Polska.

Posłuchaj

Jimmy Carter w Polsce
+
Dodaj do playlisty
+

James Carter (39. prezydent USA) urzędował w Białym Domu od stycznia 1977 roku. Na stanowisko doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego mianował Zbigniewa Brzezińskiego.


Ponad 400 zagranicznych dziennikarzy obsługiwało grudniową wizytę Cartera w Polsce.

Zdaniem komentatorów Polskiego Radia między Polską Rzeczpospolitą Ludową i Stanami Zjednoczonymi panowały w tym czasie ożywione stosunki. – Stanowią one zarówno wyraz tradycyjnej przyjaźni między naszymi narodami, jak i urzeczywistniania przez wspólnotę socjalistyczną idei pokojowego współistnienia państw o odmiennych systemach społeczno-politycznych – podkreślali.


Jak wizytę amerykańskiego prezydenta podsumował Edward Gierek oraz sam Jimmy Carter? Aby wysłuchać całej audycji o „Jimmy Carterze w Polsce”, wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku w boksie „Posłuchaj” w ramce po prawej stronie.


Audycji "Tym żył świat" można słuchać od wtorku do piątku o godzinie 9.15. Zapraszamy.
 
(asz)

Polecane