Łemkowyna Ultra Trail, czyli bieg dla najwytrwalszych

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
 Łemkowyna Ultra Trail, czyli bieg dla najwytrwalszych
zdjęcie ilustracyjneFoto: sportpoin/Shutterstock

– Aby wystartować w naszym koronnym dystansie, czyli na dystansie 150 km z Krynicy Zdrój do Komańczy należy mieć na swoim koncie minimum 6 punktów kwalifikacyjnych ITRA (…). Jest to trasa wymagająca, bieg odbywa się w październiku, zdarzały się przymrozki, bardzo często pada deszcz – opowiada Gabriela Gajdzińska, organizatorka biegu. 


buty biegi bieganie obuwie sportowe Shutterstock 1200.jpg
Buty biegowe. Jakie są najnowsze trendy?

– Na trasie można zobaczyć, przydrożne kapliczki, łemkowskie chaty, stare sady, wysiedlone wioski i pustkę, która została po tych, których już nie ma,  za których zdecydował los. To są widoki, które zachwycają i wzruszają i sprawiają, że ten teren jest wyjątkowy na wiele sposobów – zaznacza rozmówczyni Krzysztofa Łoniewskiego. 


Posłuchaj

4:32
Łemkowyna Ultra Trai, bieg dla najbardziej doświadczonych biegaczy "Biegam, bo lubię/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

– Łemkowyna Ultra Trail to impreza, która przyciąga biegaczy w Beskid Niski już ósmy rok. W obecnym odbędzie się wyjątkowo dwa razy. Edycja wiosenna, czyli efekt pandemii już za nami, ponieważ byliśmy przesunąć ubiegłoroczny październikowy bieg na maj, a przed nami piękna jesień do odkrycia, której zapraszamy wszystkich, którzy nie mieli okazji jeszcze zobaczyć i poczuć jak wygląda Beskid Niski jesienią – mówi, zachęcając do wzięcia udziału w imprezie Gabriela Gajdzińska.


biegacz maska 1200.jpg
Smog. Co powinni wiedzieć biegacze?

Błoto wciąga, a na trasie go zazwyczaj nie brakuje. – Bywały takie lata, że na trasie było go bardzo dużo. Ostatnia październikowa edycja w 2019 roku była dość łaskawa dla biegaczy, a jak będzie w tym roku, przekonamy się za kilka tygodni – mówiła Gabriela Gajdzińska.

Bieg odbędzie się 23 października 2021 roku, także na dystansach 100 km, 70 km, 48 km i 30 km, które są dostępne dla wszystkich.

Łemkowyna Ultra-Trail® 2018 - JOIN THE MUDNESS!/Łemkowyna Ultra Trail

***

Tytuł audycji: Biegam, bo lubię
Prowadzi: Krzysztof Łoniewski
Gość:  Gabriela Gajdzińska (koordynator biura zawodów Łemkowyna Ultra Trail)
Data emisji: 09.09.2021
Godzina emisji: 17.16

gs

Polecane