Żelazna Dama powraca. Nowy album Iron Maiden

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Żelazna Dama powraca. Nowy album Iron Maiden
Koncert Iron Maiden w Madrycie w czerwcu 2018 rokuFoto: Shutterstock.com/ Photography Stock Ruiz

Wydana 3 września płyta "Senjutsu" ucieszyła nie tylko zagorzałych fanów Iron Maiden, ale również wszystkich miłośników klasycznego heavy metalu. W tym wydaniu audycji "Grabek" sprawdzał, w jakiej formie artystycznej są Bruce Dickinson i spółka.

17 studyjny album w dorobku brytyjskiej legendy heavy metalu powstał w studiu Guillaume Tell w Paryżu. – To miejsce ma bardzo relaksującą atmosferę, a tamtejsze warunki są idealne dla naszych potrzeb. Budynek był kiedyś kinem i ma bardzo wysoki sufit, więc jest tam świetna akustyka – opowiada Steve Harris, basista i muzyczny lider Iron Maiden.  


Posłuchaj

50:49
Iron Maiden wraca z nową płytą (Dogrywka/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

– Nagrywaliśmy ten album w ten sam sposób, w jaki nagrywaliśmy "The Book of Souls": pisaliśmy piosenkę, robiliśmy próby i od razu zbieraliśmy się razem, kiedy wszystko było świeże w naszych umysłach. Na tym albumie jest kilka bardzo złożonych utworów, które wymagały dużo pracy, aby brzmiały dokładnie tak, jak chcieliśmy – dodaje twórca większości kompozycji zawartej na płycie  "Senjutsu".

Iron Maiden – "The Writing on the Wall", źródło: YouTube / Iron Maiden 

I właśnie dwa z tych złożonych utworów, trwające łącznie ponad 20 minut, rozpoczęły to wydanie "Dogrywki". Pod koniec audycji zabrzmiały kolejne fragmenty nowego albumu Iron Maiden, a w międzyczasie Michał Grabkowski zajrzał do muzycznego kalendarza. Znalazł tam rocznice wydania płyty "…And Justice for All" Metalliki (33) oraz urodzin Ryszarda Riedla (65) i Miry Kubasińskiej (77), dwóch ważnych, nieżyjących już niestety, postaci z historii polskiego rocka.

Breakout – "Poszłabym za tobą", źródło: YouTube / Polskie Nagrania

Lista utworów:

 1. Iron Maiden – "Senjutsu"
 2. Iron Maiden – "The Parchment"
 3. Metallica – "Dyers Eve"
 4. Dżem – "Jak malowany ptak"
 5. Breakout – "Poszłabym za tobą"
 6. Iron Maiden – "The Writing on the Wall"
 7. Iron Maiden – "Days of Future Past"
 8. Artur Rojek – "Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał"

***

Tytuł audycji: Dogrywka
Prowadzi: Michał "Grabek" Grabkowski
Data emisji: 7.09.2021
Godzina emisji: 23.08

kc

Polecane