Operowo, awangardowo i koncertowo

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Operowo, awangardowo i koncertowo
Freddie Mercury, wokalista zespołu Queen. Zdjęcie z Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud w LondynieFoto: shutterstock.com

Muzyczne jubileusze i wspominki zdominowały to wydanie nocnej audycji Michała Kirmucia. Nie zabrakło w niej też odniesień do niedawnych koncertów w studiu radiowej Trójki.

Pierwszy we wrześniu "Nocny przegląd myśli" rozpoczął się nietypowo, od dźwięków przywodzących na myśl operę. Gospodarz audycji uczcił przypadającą dzień wcześniej 75. rocznicę urodzin Freddiego Mercury'ego, prezentując jego solowy utwór, znacznie odbiegający stylistyką od dokonań formacji Queen i zwiastujący późniejszą współpracę wokalisty z operową diwą z Hiszpanii Montserrat Caballé.


Posłuchaj

55:04
Operowo, awangardowo i koncertowo (Nocny przegląd myśli/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Wspominkowy charakter miała też trwająca ponad 20 minut kompozycja grupy Can, wyemitowana z okazji czwartej rocznicy śmierci Holgera Czukaya, basisty i współzałożyciela awangardowego niemieckiego zespołu, zaliczanego do grona pionierów krautrocka. W audycji usłyszeliśmy również utwory grupy a-ha, której gitarzysta Paul Waaktaar-Savoy obchodzi urodziny 6 września, czyli dokładnie tego samego dnia co Roger Waters – kolejny bohater tego wydania "Nocnego przeglądu myśli".

Jako postscriptum odbywającego się kilka godzin wcześniej koncertu w Studiu im. Agnieszki Osieckiej, Michał Kirmuć zaprezentował utwór Shagreen, który nie zmieścił się w transmisji tego wydarzenia, nadawanej na żywo w Trójce. Chwilę później prowadzący audycję sięgnął po utwór formacji OBRASQi, która zagrała w tym samym miejscu przez trzema tygodniami.

a-ha – "Crying in the Rain", źródło: YouTube / a-ha

Lista utworów:

  1. Freddie Mercury – "Exercises in Free Love"
  2. a-ha – "Crying in the Rain"
  3. Shagreen – "We Lost It"
  4. OBRASQi – "Najbardziej ciemny świt"
  5. Can – "You Do Right"
  6. Roger Waters – "Hello (I Love You)"

***

Tytuł audycji: Nocny przegląd myśli
Prowadzi: Michał Kirmuć
Data emisji: 6.09.2021
Godzina emisji: 00.05

kc

Polecane