"Jedyne racjonalne działanie w tym momencie". Michał Dworczyk o stanie nadzwyczajnym

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

– Wierzę, że Sejm zgodnie z obowiązującymi przepisami zatwierdzi wprowadzenie stanu wyjątkowego. Jest to jedyne, racjonalne działanie w tym momencie. W rozmowach z koleżankami i kolegami z opozycji można usłyszeć, że duża część z nich rozumie tę sytuację – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Michał Dworczyk (szef Kancelarii Premiera).

Procedura stanu wyjątkowego zobowiązuje trzy instytucje państwowe do podjęcia wspólnej decyzji, aby definitywnie go wprowadzić. Rada Ministrów składa wniosek, następnie rozpatruje go prezydent, który w tym wypadku zaaprobował decyzję rządu. Ostatnim etapem jest głosowanie w parlamencie, który ma prawo odrzucić wniosek.

TT WOT trytorialsi 1200.jpg
"Monitorowanie potrzeb i wsparcie psychologiczne". Żołnierze WOT pomagają mieszkańcom regionów objętych stanem wyjątkowym

W poniedziałek na specjalnym posiedzeniu Sejmu planowane jest głosowanie w tej sprawie. Część polityków opozycji zapowiedziała jednak, że nie poprze wprowadzenia daleko idących środków bezpieczeństwa.


Posłuchaj

13:21
Michał Dworczyk o specjalnym posiedzeniu Sejmu dot. stanu wyjątkowego (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Do tej kwestii odniósł się Michał Dworczyk: "Wierzę, że Sejm zgodnie z obowiązującymi przepisami zatwierdzi wprowadzenie stanu wyjątkowego [...]. Jest to jedyne racjonalne działanie w tym momencie".

"Część opozycji rozumie tę sytuację"

– W rozmowach z koleżankami i kolegami z opozycji można usłyszeć, że duża część z nich rozumie tę sytuację – wskazał szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. 

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadziła: Beata Michniewicz
Gość: Michał Dworczyk (szef KPRM)
Data emisji: 06.09.2021
Godzina emisji: 8.45

nt/kr

Polecane