"Nowe idzie od morza do Wrzeszcza". Cykl sekretnych koncertów w Gdańsku

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Nowe idzie od morza do Wrzeszcza". Cykl sekretnych koncertów w Gdańsku
GdańskFoto: Shutterstock

W Gdańsku rozpoczęła się druga edycja cyklu plenerowych koncertów w niecodziennych lokalizacjach. "Nowe idzie od morza do Wrzeszcza" to wydarzenia muzyczne, które stają się pretekstem do poznania zakątków malowniczej dzielnicy miasta

– Plenerowy cykl bazuje na formule secret concerts. Wpadliśmy na pomysł, żeby w środy zabierać widzów i słuchaczy do Wrzeszcza na koncerty. Liczy się nie tylko samo wydarzenie muzyczne, ale tez podróż na jego miejsce. Czasem jesteśmy znudzeni zbyt dużą liczbą koncertów na festiwalach. Doszliśmy więc do wniosku, że podróż, która nie trwa długo i nie jest odległa, może być motywacją do tego, by inaczej percypować muzykę. Spotykamy się, idziemy do ukrytej, nieznanej lokalizacji i to tam stykamy się w dźwiękami w atmosferze zupełnie innej niż podczas festiwalu – wyjaśnił Jakub Knera kurator i pomysłodawca. 

Posłuchaj

4:02
Sekretne koncerty we Wrzeszczu (Trójka przed południem)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Tajemnica 

– Każda osoba, która zakupi bilet, 72 godziny przed koncertem dostanie informację o tym, gdzie się spotykamy. Zależy nam na wprowadzeniu do wydarzenia nutki tajemniczości. Uczestnicy idą na koncert, zastawiając się, gdzie odbędzie się wydarzenie. Mogę zdradzić, że w tym roku występy idealnie współgrają z miejscami, w których zostaną wykonane. Nic nie jest przypadkowe – mówił. 

"Nowe idzie od morza do Wrzeszcza"

Jak zapowiadają organizatorzy, w ramach projektu planują zabrać publiczność do trzech niezwykłych lokalizacji. To w nich polscy artyści wykonają premierowy materiał, który po raz pierwszy zostanie zagrany dla publiczności na żywo. Jak dodają: "to niecodzienne spektakle dźwiękowe, które w obrębie jednej dzielnicy, przeniosą Was do innych muzycznych światów".

Nowe idzie od morza do Wrzeszcza: Piernikowski (Dach Stacji Food Hall, 19.08.2020) / Fundacja Palma

25 sierpnia w sekretnej lokalizacji wystąpi Paweł Szamburski. Tydzień później, w ramach finałowego koncertu zaprezentują się Gaba Kulka, Hubert Zelmer i Wojtek Traczyk. Szczegóły dostępne są na stronach internetowych organizatora. 

*** 

Tytuł audycji: Trójka przed Południem
Prowadzi: Marta Piasecka
Gość:  Jakub Knera (kurator i pomysłodawca wydarzenia) 
Autor rozmowy: Marcin Mindykowski
Data emisji: 25.08.2021
Godziny emisji: 10.28

zch

Polecane