Tablice rejestracyjne. Od nowego roku będą zmiany

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Tablice rejestracyjne. Od nowego roku będą zmiany
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Studio 72

Szykują się zmiany w przepisach dotyczących rejestrowania aut. Po zakupie samochodu używanego w Polsce nie będzie trzeba zmieniać tablic, nawet jeśli auto jeździło w innym województwie.

Zmiany zaczną obowiązywać od nowego roku. Jeśli kupione przez nas auto będzie miało tablice rejestracyjne zgodne z najnowszym wzorem, a one same będą czytelne i niezniszczone, kierowca nie będzie musiał wyrabiać nowych. – To oszczędność pieniędzy i czasu. Zmiany będą dotyczyć także osób, które zechcą zatrzymać swoje stare tablice rejestracyjne – mówi Marcin Koczyba, ekspert motoryzacyjny, dziennikarz Radia Kraków.


Posłuchaj

3:01
Nowe auto, dotychczasowa tablica rejestracyjna? To będzie możliwe (Zapraszamy do Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Jak sytuacja wygląda obecnie? – Dziś jest tak, że jeśli ktoś z Krakowa sprzeda samochód innemu mieszkańcowi Krakowa, to ten mieszkaniec może dotychczasowe tablice rejestracyjne pojazdu zostawić. Z kolei jeśli ktoś rejestruje u nas samochód z innego starostwa, wtedy mamy obowiązek wymienić tablice na krakowskie – podkreśla Grzegorz Wasyl, zastępca dyrektora Wydziału Ewidencji Pojazdów i Kierowców Urzędu Miasta Krakowa.

Od stycznia tablice rejestracyjne będą przypisane do nas, czy też do auta, niezależnie od miejsca zamieszkania. – Możemy sobie wyobrazić, że kierowca z Zakopanego kupi auto w Gdańsku i będzie jeździł na tamtych numerach – dodaje Marcin Koczyba.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki
Prowadzi: Witold Lazar
Autorka materiału reporterskiego: Martyna Mastalerz
Data emisji: 24.07.2021
Godzina emisji: 17.17

mk/kr

Polecane