Artur "Boo-Boo" Twarowski: jestem aptekarzem, jeżeli chodzi o brzmienie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Artur "Boo-Boo" Twarowski: jestem aptekarzem, jeżeli chodzi o brzmienie
Artur "Boo-Boo" TwarowskiFoto: Agata Piątkowska

– Długo zajęło mi zaakceptowanie tego, że w muzyce jest coś takiego jak wokal, który wytycza mi to, co powinienem grać. Zawsze skupiałem się na tym, co dzieje się w aranżu. Dopiero później nauczyłem się, że wokal jest równie istotny – przyznaje jeden z najzdolniejszych gitarzystów młodego pokolenia Artur "Boo-Boo" Twarowski. Mimo że muzyk ma na swoim koncie współpracę z takimi artystami jak Natalia Kukulska, Natalia Nykiel czy Nick Sinckler, w "Serdecznych dźwiękach" to jego gitarowe partie odgrywały główną rolę.

Przede wszystkim gitary

– Wychodząc ze szkoły muzycznej, opierałem się głównie na muzyce instrumentalnej. Kiedy dzięki mojemu tacie poznałem Hendrixa czy AC/DC, słyszałem przede wszystkim gitary. Wokal był dopiero na końcu. Gram na gitarze już prawie 30 lat, więc można powiedzieć, że jestem ze starej szkoły, ale staram się myśleć nowocześnie. Staram się grać nowocześnie i staromodnie – mówi Artur "Boo-Boo" Twarowski w audycji Mateusza Krautwursta.

Posłuchaj

52:09
Artur "Boo-Boo" Twarowski gościem Mateusza Krautwursta (Serdeczne dźwięki/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Od Dolly Parton do Chopina

Jednym z utworów, w których można usłyszeć gitarę naszego gościa, jest "Atlantyk Natalii Nykiel" – na tle reszty twórczości wokalistki wyjątkowy, bo utrzymany w stylistyce country i inspirowany muzyką Dolly Parton. – Grałem tam na trzech różnych gitarach, a co ciekawe, w zespole Natalii Nykiel nie ma gitary – śmieje się "Boo-Boo". – Jedna z nich to specyficzna gitara, która miała wielkie pudło i brzmiała niesamowicie. Przepuściłem ja przez reverb, wzmacniacz i siedem różnych mikrofonów, po czym okazało się, że uzyskaliśmy dźwięk, o który nam chodziło. Natalia uwielbia śpiewać ją na koncercie – opowiada gitarzysta, którego usłyszymy także na kolejnej, nadchodzącej płycie Natalii Nykiel.

Natalia Nykiel - Atlantyk (Lyric Video)/Natalia Nykiel


Innym projektem z udziałem Artura "Boo-Boo" Twarowskiego była "Oda do serca (Mazurek a-moll)" Natalii Kukulskiej. Czy nasz gość nie bał się zmierzyć z kompozycją Fryderyka Chopina i aranżacją Krzysztofa Herdzina? – Bałem się, ale chyba mniej niż szefowa projektu. Widziałem, jak jej na tym zależało – wspomina współpracę z Natalią Kukulską. – Przygotowywałem się, słuchałem oryginałów, zastanawiając się, jak będą wyglądały moje partie. Jestem aptekarzem, jeżeli chodzi o brzmienie – dodaje.

Oda do serca [Mazurek a-moll]/NataliaKukulska

PAP Nick Sinckler  1200.jpg
Reportaż "Nick na przekór pandemii"

Kula energii

W 2018 roku Nick Sinckler wydał swój album pt. "11 x 11". Na jednym z utworów zatytułowanym "Strefa zen" wystąpił Artur "Boo-Boo" Twarowski. – Nicka poznałem jakieś 15 lat temu. Od samego początku wydał mi się kulą energii. Wiedziałem, że na scenie po prostu "zapali", i trwa to do dzisiaj. Bardzo cenię sobie współpracę z Nickiem, bo jest barwną postacią i wnosi do muzyki coś zupełnie innego. Z jego koncertu każdy wychodzi uśmiechnięty.

Strefa zen/Nick Sinckler – temat

Lista utworów:

1. Young Gun Silver Fox – "Who Needs Words"
2. Natalia Nykiel – "Atlantyk"
3. Natalia Kukulska – "Oda do serca (Mazurek a-moll)"
4. Leon Bridges – "Motorbike"
5. Mrozu – "Mgła"
6. Fink – "Sort of Revolution (The Cinematic Orchestra remix)"
7
. Nick Sinckler – "Strefa zen"   
8. Flamingo Cartel feat. Quincy Thompson – "Nakes Girl (80's Radio Mix)"
9. DRAM – "The Lay Down (ft. H.E.R. & WATT)"
10. Archie

***

Tytuł audycji: Serdeczne dźwięki
Prowadzi: Mateusz Krautwurst
Gość: Artur "Boo-Boo" Twarowski (gitarzysta, aranżer)
Data emisji: 24.08.2021
Godzina emisji: 23.07

kr

Polecane