18. edycja Festiwalu Kultury Żydowskiej "Warszawa Singera"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
18. edycja Festiwalu Kultury Żydowskiej "Warszawa Singera"
Plakat wydarzeniaFoto: mat. prasowe

W sobotę 21 sierpnia rusza 18. edycja Festiwalu Kultury Żydowskiej "Warszawa Singera". Jak co roku program wypełnią dziesiątki imprez i wydarzeń kameralnych. Na co warto się przygotować?

– Zainaugurowaliśmy już festiwal w miastach singerowskich. Mimo pandemii wszystkie organizowane przez nas imprezy odbędą się stacjonarnie. Niektóre z nich będą też transmitowane. To okazja dla tych z państwa, którym nie uda się dotrzeć osobiście. Koncerty i inne wydarzenia będzie można podglądać dzięki naszej stronie internetowej. Zapraszamy nie tylko do synagogi, ale też do Teatru Kwadrat, bo na tamtejszych deskach pojawi się wiele pięknych propozycji. Zachęcam, by zapoznać się z programem. Miejsca być może jeszcze się znajdą – zachęcała Hanna Pałuba, organizatorka festiwalu.

Posłuchaj

10:30
18. edycja Festiwalu "Warszawa Singera" (Trójka przed południem)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Program festiwalu

IMG_1415.jpg
Święto kultury żydowskiej - 18. Festiwal "Warszawa Singera"

– Gdy sama mam coś wybrać i polecić, mam ogromny problem. Imprez jest naprawdę dużo i są bardzo ciekawe. Są wśród nich zarówno wydarzenia kameralne jak i duże, w tym koncert plenerowy na Placu Defilad. W tym roku pojawiamy się w wielu miejscach Warszawy. To miłe, że tyle instytucji chce z nimi współpracować i nas do siebie zapraszać. Z kolei na wielki finał zapraszamy do Teatru Wielkiego Opery Narodowej – dodała organizatora. 

Wydarzenia 

– Co roku tak konstruujemy plan wydarzeń, żeby imprezy o podobnym charakterze nie zachodziły na siebie. Staramy się też różnicować je tak, by były dopasowane do wieku naszych odbiorców. Stąd też imprezy dedykowane dzieciom, seniorom czy miłośnikom jazzu. Chętnych zapraszamy do naszego biura, w którym można odebrać festiwalową książeczkę i dowiedzieć się, na co jeszcze można się wybrać. Warto dodać, że sporo imprez będzie miało miejsce na Letniej Scenie Teatru Żydowskiego. Tam codziennie będzie można uczestniczyć w koncertach, spotkaniach i sztukach teatralnych – powiedziała Hanna Pałuba.

XVIII Festiwal Kultury Żydowskiej "Warszawa Singera". Plakat wydarzenia XVIII Festiwal Kultury Żydowskiej "Warszawa Singera". Plakat wydarzenia

Szczegółowy plan tegorocznych wydarzeń dostępny jest między innymi na stronach internetowych organizatora.  XVIII Festiwal Kultury Żydowskiej "Warszawa Singera" trwa do 29 sierpnia. 

*** 

Tytuł audycji: Trójka przed Południem
Prowadzi: Katarzyna Cygler
Gość: Hanna Pałuba (organizatorka festiwalu)
Data emisji: 20.08.2021
Godziny emisji: 09.30, 09.39

zch/kr

Polecane