"Chcemy, żeby rząd przestał straszyć ludzi". Dziambor o zachowaniu wobec osób niezaszczepionych

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Chcemy, żeby rząd przestał straszyć ludzi". Dziambor o zachowaniu wobec osób niezaszczepionych
Artur DziamborFoto: Trójka

– Chcemy, żeby rząd przestał straszyć ludzi tym, że osoby, które się nie zaszczepiły, będą w jakiś sposób szykanowane – zaznaczył w Programie 3 Polskiego poseł Konfederacji Artur Dziambor.

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek podczas posiedzenia Sejmu 11 sierpnia zarządziła reasumpcję głosowania nad odroczeniem obrad Izby. Wniosek o reasumpcję poparł m.in. Paweł Kukiz i dwóch innych posłów koła Kukiz'15, którzy stwierdzili, że wcześniej pomylili się, głosując za przerwaniem posiedzenia Sejmu. Koalicja Obywatelska i Lewica zapowiedziały złożenie wniosków o odwołanie marszałek Sejmu, bo w ich ocenie nie było podstaw do reasumpcji.

W sprawie odwołania Witek może odbyć się głosowanie, a Konfederacja w zamian za poparcie marszałek postawiła swoje warunki.

sachajko1.jpg
"Nie ma o tym mowy". Sachajko o planach odwołania marszałek Witek
Posłuchaj
12:07 _PR3_AAC 2021_08_19-08-46-46_for_media.mp3 Artur Dziambor o warunkach postawionych przez Konfederację (Letni salon Trójki)

Drugi warunek dotyczy ustaw związanych z Polskim Ładem.  Myślę, że jest dość oczywiste, że jesteśmy po prostu przeciwnikami tych rozwiązań gospodarczych, które zaproponowano  powiedział Dziambor.

Najczęściej czytane

Gość audycji pytany o poparcie dla Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego odparł, że jest to "wyrównanie inflacyjne". Podkreślił, że w przypadku rodzin posiadających dzieci zastosowałby "radykalne obniżki podatków i możliwości odpisów podatkowych".

Marlena Maląg 1200.jpg
"Da rodzinom poczucie większej stabilizacji finansowej". Marlena Maląg o Rodzinnym Kapitale Opiekuńczym

W audycji mowa była również o zbliżającej się do Europy fali migrantów z Bliskiego Wschodu.

***

Tytuł audycji: "Letni salon Trójki"
Prowadził: Bartłomiej Graczak
Gość: Artur Dziambor (Konfederacja)
Data emisji: 19.08.2021
Godzina emisji: 08.45

st/PAP/kr

Polecane