MON: strzelnica w każdym powiecie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
MON: strzelnica w każdym powiecie
Zdj. ilustracyjneFoto: B Brown/Shutterstock.com

Ministerstwo Obrony Narodowej chce, aby w każdym powiecie była strzelnica. Resort ogłosił właśnie konkurs dla samorządów na wybudowanie kolejnych miejsc, w których żołnierze, organizacje proobronne, ale także zwykli obywatele będą mogli doskonalić swoje umiejętności strzeleckie.


Błaszczak 1200.jpg
Podsumowanie akcji "Tydzień Kadeta". Szef MON: służba dla innych jest ważna

MON rusza z kolejnym konkursem w ramach programu "Strzelnica w powiecie": budżet wynosi aż 5 mln zł. – To program, który jest oczekiwany przez społeczeństwo. Chodzi o to, aby młodzi ludzie – ci z klas mundurowych, studenci, zrzeszeni w organizacjach proobonnych, rezerwiści – mieli możliwość doskonalenia swoich umiejętności – mówi minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.


Posłuchaj

2:35
Strzelnica w powiecie (Zapraszamy na weekend/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

– Strzelanie daje dużo fajnych pozytywnych emocji. To jest sport indywidualny: człowiek jest sam ze sobą i tak naprawdę na tym stanowisku pokonuje sam siebie – mówi Katarzyna Klepacz, trenerka strzelectwa sportowego w sekcji strzeleckiej Legii Warszawa. – Ma punkty na tarczy, widzi, jak się rozwija, czy są postępy, czy ich nie ma – tłumaczy.

– Zależy nam na tym, aby ludzie potrafili posługiwać się bronią – wyjaśnia ppłk Waldemar Krzyżanowski z biura programu "Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej". – Mamy 11 tys. uczniów w klasach wojskowych. Liczymy, że w ciągu trzech lat podwoi się ta liczba. W przypadku wynajęcia strzelnicy przez żołnierzy czy przez uczniów będzie to wynajęcie całkowicie za darmo –  wskazuje.

Strzelnice w powiecie – nowy program MON/YouTube Ministerstwo Obrony Narodowej


Czas na złożenie ofert samorządowcy mają do 15 grudnia 2021 r.


***

Tytuł audycji: Zapraszamy na weekend
Prowadzi: Piotr Firan
Autor materiału reporterskiego: Józef Niewiarowski
Data emisji: 14.08.2021
Godziny emisji: 08.25

pr

Polecane