Odłóż telefon i żyj. "Daje do myślenia"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Odłóż telefon i żyj. "Daje do myślenia"
zdj. ilustracyjneFoto: archimede/Shutterstock

W Częstochowie, podobnie jak wcześniej w innych miastach Polski, rozpoczęła się kampania, której celem jest uświadomienie przechodniom, jak groźne może być używanie i wpatrywanie się w smartfon w momencie zbliżania się do przejścia dla pieszych. Czasami bowiem wystarczy chwila nieuwagi, aby doszło do tragedii...


shutterstock_394126987.jpg
Aplikacja ratująca pieszych – przyszłość polskich dróg?

Przy kilku przejściach dla pieszych w Częstochowie na chodnikach pojawiły się napisy tożsame z nazwą kampanii: "Odłóż telefon i żyj". W taki sposób Miejski Zarząd Dróg ostrzega pieszych przed bezmyślnym wchodzeniem na przejścia przez jezdnię.


Posłuchaj

3:49
Bez smartfona na przejściu (Zapraszamy do Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

– Ma to zadziałać na świadomość wszystkich tych, którzy są uczestnikami ruchu drogowego, a czasami nie zdają sobie z tego sprawy. Piesi, dochodząc do przejścia dla pieszych, powinni zachować taką samą ostrożność jak kierowcy – tłumaczy Maciej Hasik z Miejskiego Zarządu Dróg. – Owszem, teraz zmieniło się prawo i daje więcej uprawnień pieszym. To jednak nie zmienia faktu, że jeśli wejdą pod samochód, to prawo nie zwróci im życia, nie odda im zdrowia – wskazuje.

– To bardzo fajna akcja; sama kiedyś zasłuchałam się, mając słuchawki w uszach i prawie zostałam trafiona – przyznaje mieszkanka Częstochowy. – Dodatkowo daje do myślenia, bo tym telefonom poświęcamy dużo czasu, a może lepiej by było poświęcić innym aktywnościom i żyć pełnią życia – dodaje.

Odłóż telefon i żyj/YouTube Telewizja Orion w Częstochowie


***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki
Prowadzi: Karol Gnat
Autorka materiału reporterskiego: Martyna Słabikowska (Radio Katowice)
Data emisji: 13.08.2021
Godzina emisji: 16.50

pr

Polecane