Dymna sierpniowa noc w TPK

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Dymna sierpniowa noc w TPK
Anna DymnaFoto: Barbara Marcinik/PR

To noc spadających gwiazd, czyli szczególnej ich widoczności. Warunek: niebo musi być pogodne, a miejsce obserwacji na ziemi – jak najciemniejsze.

Gościem specjalnym tej nocy jest pani Ania Dymna, która – będąc na planie filmu w Warszawie – znalazła dla nas czas, a my, nie chcąc zakłócać jej chwili wolnego, postanowiliśmy zaprosić ją na spacer Agrykolą, do Zamku Ujazdowskiego. Mikrofon był niezobowiązująco włączony, zatem to, co proponujemy, nie przypomina rozmowy radiowej, a jest raczej minireportażem ze spotkania po miesiącach z ulubioną aktorką.


Posłuchaj

1:54:15
Anna Dymna w rozmowie z Barbarą Marcinik (Trójka pod Księżycem)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Całe zresztą wydanie TPK w połowie sierpnia tego roku ma charakter reporterski. Z Gdańska przywieźliśmy bowiem rozmowy zarejestrowane przed tygodniem, podczas Festiwalu Szekspirowskiego.

Bartosz Szydłowski Bartosz Szydłowski (fot. Wojciech Dorosz/PR)

W przedostatnim dniu Festiwalu spotkaliśmy się z reżyserem "Hamleta" z Teatru Słowackiego w Krakowie – Bartoszem Szydłowskim. "Hamletowi" poświęciliśmy sporo czasu w wydaniu TPK z GTS (patrz: TPK z 6 sierpnia 2021), zatem rozmawialiśmy o spektaklu, który Bartosz Szydłowski przygotowuje na Festiwal Solidarity of Arts (koniec sierpnia), a który zostanie premierowo pokazany w… Gdańskim Teatrze Szekspirowskim. "Hamlet" z naszej rozmowy nie zniknął jednak. Przeczuwaliśmy, że otrzyma Nagrodę Złotego Yoricka. I tak się stało.

Na tym etapie wakacji 2021 w TPK pojawiają się zatem Kraków i Gdańsk. Sierpień – przypominamy – tradycyjnie jest u nas miesiącem "miasta wolności".

Do Gdańska z Poznania natomiast przybywa dyrektor GTS, następczyni profesora Jerzego Limona – Agata Grenda. Stanowisko obejmie 1 września. I choć gościliśmy już panią przed tygodniem, raz jeszcze postanowiliśmy z nią porozmawiać w spokojniejszej atmosferze. Wiadomo – wydania realizowane na żywo z miejsc akcji, mają inny rytm, bywają nieprzewidywalne (zdarza się, że nagle ktoś wyłącza prąd i…).

Sezon letni 2021 rozpoczynaliśmy tradycyjnie w Sopocie. Tam też zazwyczaj powoli kończy się on – tak jest od 10 lat – Festiwalem Non-Fiction. Naszym gościem jest jeden z kuratorów programu Festiwalu – reżyser Adam Nalepa. Rozmawiamy z nim telefonicznie, a więc… na żywo.

"Gabinet powtórzeń" zrealizowany na Festiwalu Dwa Teatry 2018. Na pierwszym planie Adam Nalepa i Andrzej Mastalerz (fot. Jerzy Bratkowski) "Gabinet powtórzeń" zrealizowany na Festiwalu Dwa Teatry 2018. Na pierwszym planie Adam Nalepa i Andrzej Mastalerz (fot. Jerzy Bratkowski)

TPK – wydanie "Dymne". Zapraszamy. 

***

Tytuł audycji: Trójka pod Księżycem
Prowadzi: Barbara Marcinik
Wydawca: 
Aleksandra Kaczkowska
Data emisji: 13.08.2021
Godzina emisji: 00.05

(Tekst: Barbara Marcinik)

Polecane