"Zaproście mnie jeszcze!" Podsumowanie Muzycznego Weekendu w Trójce

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Zaproście mnie jeszcze!" Podsumowanie Muzycznego Weekendu w Trójce
Plażowe studio Trójki w Jastarni Foto: Łukasz Ciechański/Polskie Radio

Za nami Muzyczny Weekend w Trójce! W dniach 5-7 sierpnia plenerowe studio Trójki stanęło na Festiwalu Naturalnie Mazury w Węgorzewie, gdzie młodzi artyści zagrali na Scenie Debiutów Trójki, a także w Jastarni, gdzie w sobotni wieczór odbył się koncert "Wakacyjne Hity Wszech Czasów". – To wyjątkowe miejsce. Publiczność była na "tak" – powiedział muzyk i dawny wokalista Budki Suflera Felicjan Andrzejczak. – Zaproście mnie jeszcze! – zaapelowała Urszula.

wegorzewo_festiwal_naturalnie_1200.jpg
Debiuty, muzyka i Kraina Jezior. Zakończył się Festiwal Naturalnie Mazury w Węgorzewie

Gwiazdy i debiutanci

Muzyczny Weekend w Trójce rozpoczął się już w piątek Festiwalem Naturalnie Mazury w Węgorzewie. Tam 6 i 7 sierpnia wystąpiły takie gwiazdy jak Sidney Polak, Wojtek Mazolewski Quintet, Ralph Kamiński, Dr Misio, Hunter czy Karaś/Rogucki. Tuż obok sceny, na której pojawili się najpopularniejsi rodzimi wykonawcy, stanęła Scena Debiutów Trójki, na której wystąpili m.in. Bartek z Piekła, The Suits, Duch Delta, Alone At Home oraz Tomasz Żąda i Michał Kirmuć w roli prowadzących. 


Posłuchaj

3:49
Trójkowe debiuty w Węgorzewie (Pora Na Trójkę)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Mała scena wielkich debiutów

Częścią misji Polskiego Radia jest pomaganie debiutantom w dotarciu do szerszej publiczności. Na pytanie o to, czy łatwo jest debiutować młodym artystom, odpowiedziała Gabriela Wasilewska z gdyńskiej grupy Alone At Home. – Nam, póki co, idzie nieźle. To kwestia tego, ile serca w to włożysz. Zauważyłam, że im więcej serca, tym łatwiej wszystko przychodzi – odpowiedziała wokalistka i gitarzystka.

jastarnia wakacyjne hity 1200.jpg
Za nami wielkie muzyczne emocje. "Wakacyjne Hity Wszech Czasów" w Jastarni

Morze, plaża i kultowe polskie utwory

Tuż po wizycie w Węgorzewie udaliśmy się do Jastarni, gdzie w sobotę 7 sierpnia wybrzmiały "Wakacyjne Hity Wszech Czasów". Jednym z najważniejszych wykonawców tego koncertu była Urszula, której nowy singiel "Kilka słów", zapowiadający 25. album artystki, ukazał się na początku tego miesiąca. – Było cudownie. Towarzyszyły mi emocje większe niż na co dzień, ale to normalne, bo ludzie dają ci tyle energii, że też musisz dać ją od siebie – wspominała. – Zaproście mnie jeszcze! – zwróciła się do organizatorów.

Posłuchaj

3:30
W drugą połowę wakacji z "Wakacyjnymi Hitami Wszech Czasów" w Jastarni (Pora na Trójkę)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Na scenie Urszuli towarzyszył m.in. Felicjan Andrzejczak, w latach 1982–1983 wokalista zespołu Budka Suflera To wyjątkowe miejsce. Popatrzyłem w lewo i zobaczyłem morze – zachwycał się. – Chyba było dobrze. Publiczność jest wskaźnikiem, który mówi "tak" albo "nie". Ale była na tak – stwierdził.

Posłuchaj

5:07
Głód grania i słuchania koncertów. Po Muzycznym Weekendzie w Trójce (Trójka do trzeciej)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Oprócz Urszuli i Felicjana Andrzejczaka na scenie w Jastarni wystąpili m.in. Sebastian Riedel, Damian Ukeje, Ewelina Lisowska, Piersi, Łzy, Czerwone Gitary oraz Big Day. Koncert "Wakacyjne Hity Wszech Czasów" był transmitowany na naszej antenie, a także w TVP3 i TVP2.


Muzyka ponad podziałami i apetyt na więcej

– To była fantastyczna impreza, wspaniali wokaliści, świetni artyści, dynamiczne, energetyczne piosenki – mówiła prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska o wielkim koncercie "Wakacyjne Hity Wszech Czasów", który odbył się w Jastarni. I zapowiedziała, że stanie się on imprezą cykliczną. To nie dziwi: – Niesamowita reakcja publiczności pod sceną pokazuje, ze ludzie są złaknieni takiej muzyki, takiej rozrywki. Muzyka jest ponad wszystkim podziałami – powiedział w Trójkowym studio Łukasz Ciechański podsumowując nadmorski koncert. 

Podobne opinie miał także Michał Kirmuć, który opowiadał i podsumowywał dwudniowy festiwal Festiwalu Naturalnie Mazury w Węgorzewie. On także był pod wrażeniem występów, ale także widowni, entuzjastycznie reagującej na to, co się działo na festiwalowych scenach: głównej oraz Scenie Debiutów Trójki. 


Posłuchaj

6:09
Łukasz Ciechański i Michał Kirmuć podsumowują Muzyczny Weekend w Trójce (Zapraszamy do Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Obaj dziennikarze byli też zgodni, że zarówno słuchacze, jak i muzycy mają apetyt na więcej. - To na pewno nie jest ostatni taki muzyczny weekend w Trójce - zapowiedział Łukasz Ciechański.

***

Tytuł audycji: Pora na TrójkęTrójka do trzeciej
Prowadzi: Łukasz Ciechański
Autorzy materiałów reporterskich: Monika SuszekPaweł Turski
Data emisji: 09.08.2021
Godziny emisji: 07.17, 07.24, 12.22

kr

Polecane