Festiwal Naturalnie Mazury. Sukces Sceny Debiutów Trójki

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Festiwal Naturalnie Mazury. Sukces Sceny Debiutów Trójki
Scena Debiutów Trójki na Festiwalu Naturalnie Mazury w WęgorzewieFoto: PR

Festiwal Naturalnie Mazury (6-7 sierpnia) to nie tylko scena rockowa, ale tez imprezy w mieście, zespoły folkowe i oczywiście Scena Debiutów Trójki. W ramach wydarzenia zaprezentowało się na niej wielu młodych, dobrze rokujących artystów. Z częścią z nich, w Węgorzewie, podczas prowadzonej na żywo audycji "Wykonane w Polsce" spotkali się Tomasz Żąda oraz Michał Kirmuć. 

– Scena Debiutów Trójki jest podczas tego festiwalu równie ważna, co scena główna. Pierwszego dnia z muzyką publiczność przemieszczała się pomiędzy strefami i chętnie oglądała wszystkie występy – mówili prowadzący "Wykonane w Polsce".

Posłuchaj

1:27:17
Debiutanci i festiwalowe emocje. "Wykonano w Polsce" spod sceny w Węgorzewie (Wykonane w Polsce/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Shagreen

Jedną z artystek, które zaprezentowały się na scenie Trójki, była Shagreen. – Dziś już emocje opadły. Wyspałam się i ochłonęłam. Wczoraj dużo się działo. Przeżywam każdy występ i wczuwam się w klimat – mówiła wokalistka. – Moje doświadczenie festiwalowe jest skromne. Miesiąc temu występowałam na jednym z nich. Wtedy było piękne niebo i ostre słońce. Wczoraj pogoda była wprost przeciwna. Śpiewałam wieczorem z mnóstwem świateł, o których marzyłam. Nie wiem, w jakich warunkach czułam się lepiej. Tu i tam było fajnie. Widziałam reakcje ludzie. Cieszy mnie, że mogłam na nie odpowiadać i bardzo mi się to podobało – zaznaczyła.  

Shagreen - Runaway (Official Video) / Shagreen

Bartek z Piekła

– Moje wrażenia po wczoraj są bardzo pozytywne. Nie spodziewałem się tak miłego przyjęcia. Najbardziej zaskakującym momentem było, gdy za sceną podeszły do mnie dwie dziewczyny. Jedna była Hiszpanką, a druga Polką. Pani Hiszpanka dała mi swój telefon i poprosiła, żebym pokazał jej, gdzie może znaleźć moje piosenki. To było duże zaskoczenie. Nie brakowało ich wczoraj. Towarzyszy mi pozytywny szok – mówił muzyk. 

– Moja nazwa to trochę przewrotna sprawa. Odsyłam wszystkich, żeby sprawdzili sobie, kim był Bartek z Piekła. W tym przypadku oznacza to samotnię i odosobnione miejsce, co wiąże się z moim stylem bycia. Wolę spędzać czas sam niż w towarzystwie. Mój pseudonim nie jest więc kwestią ogni piekielnych. Inna sprawa, że karierę rozpoczynałem od muzyki metalowej – dodał.

Bartek z piekła - Godoła / Bartek z piekła

Nocti

Zespół dopiero oczekuje na swój występ, który został zaplanowany na sobotni wieczór. – Liczymy na to, że będzie trochę ludzi, a pogoda się poprawi. Obiecujemy, że damy z siebie dużo energii i zaangażowania. Gdy obserwowaliśmy zespoły, które wczoraj zagrały na Scenie Debiutów Trójki, wiedzieliśmy już, że warto było przyjechać. Występ w roli debiutanta nie jest łatwy. Trzeba poświęcić sporo czasu i życia prywatnego, by móc realizować pasję, jaką jest muzyka. Planujemy zagrać dziś wiele piosenek. Niektóre znane są słuchaczom z anteny Trójki, inne pochodzą z naszej nowej płyty, która ukaże się we wrześniu – zapowiadał Michał Juszkiewicz, wokalista grupy Nocti. 

NOCTI - Szeptem (Official Video) / NOCTI

The Suits

Kuba Lotz, wokalista grupy, zjawił się w plenerowym studiu w niecodziennym stroju. – Garnitur to mój strój służbowy i na scenie, i w pracy zawodowej. W wolnym czasie wolę ubrać się odświętnie, czyli w krótkie spodenki i koszulkę. Cieszymy się, że jesteśmy z Trójką. Razem z kolegami wspaniale wspominamy koncert, który odbył się w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Temu miejscu towarzyszy prawdziwa magia. Dzisiejszy koncert z pewnością będzie się nieco różnił od tego radiowego. To festiwal, świeże powietrze, energia, ludzie, śpiew, zabawa, taniec i porządna dawka emocji – zaznaczył muzyk.

The Suits - Tustoje (official music video) / The Suits

Volentiles

Grupa Volontiles to prawdziwi debiutanci. – To będzie nasz drugi występ. Mamy za sobą dopiero jeden, w klubie. Zespół powstał w styczniu. Po pół roku intensywnych prób, mamy na koncie całkiem sporo materiału, który będziemy chcieli dziś zaprezentować – usłyszeliśmy.


Wsparcie młodych talentów to tradycja Festiwalu Naturalnie Mazury. W tym roku przyczyniła się do tego również Scena Debiutów Trójki. W pierwszy festiwalowy wieczór zaprezentowali się na niej: Bartek z Piekła, Alone at Home, Shagreen, Obrasqi, Duch Delta. Sobotni wieczór należał do zespołów: Nocti, Volentiles, Cold Meat Party, Hellvoid i The Suits.

wegorzewo_festiwal_naturalnie_1200.jpg
Debiuty, muzyka i Kraina Jezior. Festiwal Naturalnie Mazury w Węgorzewie

– Cieszy nas Scena Debiutów Trójki. Będzie różnorodnie, pięknie i mam nadzieje, że pomimo tej pogody publiczność nas nie zawiedzie. Czasami warto trochę zmoknąć, by posłuchać pięknych dźwięków i wczuć się w klimat imprezy, która w tym roku powraca po covidowym zawirowaniu – zapraszał Michał Kirmuć.

Więcej na temat festiwalu oraz towarzyszących mu atrakcji można przeczytać TUTAJ >>>.

***

Tytuł audycji: Wykonane w Polsce - Trójka żąda debiutów
Autorzy audycji: Tomasz ŻądaMichał Kirmuć
Data emisji: 07.08.2021
Godzina emisji: 13.07

zch/mk

Polecane