Debiuty, muzyka i Kraina Jezior. Zakończył się Festiwal Naturalnie Mazury w Węgorzewie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Debiuty, muzyka i Kraina Jezior. Zakończył się Festiwal Naturalnie Mazury w Węgorzewie
Zapraszamy na Festiwal Naturalnie Mazury w WęgorzewieFoto: PR

Za nami ostatni wieczór na Festiwalu Naturalnie Mazury. Wydarzenie upłynęło wypełnione muzyką i emocjami, które w Węgorzewie czekały na fanów mocniejszych brzmień.  W programie można było znaleźć koncerty polskich artystów i debiutantów. Ci ostatni zagościli na Scenie Debiutów Trójki. Co wydarzyło się na Mazurach? Jakie atrakcje przygotował dla słuchaczy Program 3 Polskiego Radia? 

Węgorzewo zaprosiło na muzyczne wydarzenie, które od lat cieszy się sporą popularnością. – Festiwal ma około trzydziestoletnią tradycję. Początkowo był mocno metalowo–rockowy. Z czasem jego forma ewoluowała. Gusta muzyczne się zmieniają, więc zaczęliśmy wprowadzać do programu jazz i underground – mówił Dominik Szary, organizator wydarzenia. Na festiwalowej scenie zagościliWojtek Mazolewski Quintet, Sidney Polak, Happysad, Karaś/Rogucki, Hunter, Dr Misio, Gutek, San Quentin, Kobranocka, Ralph Kaminski, Nocny Kochanek oraz Mateusz Pospieszalski z zespołem i gośćmi.

Posłuchaj

6:11
Rozpoczyna się Festiwal Naturalnie Mazury w Węgorzewie (Trójka do Trzeciej)
+
Dodaj do playlisty
+


– Koncerty był świetny! Scena Debiutów Trójki nie zawiodła –  deklarowała publiczność.

Posłuchaj

0:50
Podsumowanie festiwalu w Węgorzewie (IAR)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Piątkowy wieczór

– W piątek od 17.00 koncert za koncertem. Wszystko rozpoczął występ Wojtka Mazolewskiego. Zaczęło się więc delikatnie i jazzowo. Potem było bardzo różnorodnie. Sidney Polak rozgrzał publiczność i tak już zostało do końca. Była też nasza Scena Debiutów Trójki. Wczoraj pojawiło się na niej pięciu wykonawców. Pogoda co prawda trochę popsuła nam szyki, ale mimo to publiczność się pojawiła. Myślę, że nikt nie wychodził z tych koncertów rozczarowany. W skrócie można powiedzieć, że było pięknie – z Festiwalu Naturalnie Mazury relacjonował Michał Kirmuć.

– Pierwszego dnia festiwalu okazało się, że publiczność była równie zainteresowana dużymi gwiazdami, co tymi ze Sceny Debiutów Trójki. Widzowie regularnie przechodzili między stratami, oklaskiwali artystów i wymagali bisów – relacjonował Tomasz Żąda. – Miło było oglądać, jak młode zespoły są gorąco witane. Ludzie robili sobie z nimi zdjęcia, zbierali autografy i kupowali płyty – dodał Michał Kirmuć. 

Posłuchaj

4:55
Michał Kirmuć i Tomasz Żąda podsumowują pierwszy dzień Festiwalu Naturalnie Maury (Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

"Wykonane w Polsce"

W sobotnie popołudnie mieliśmy okazję wysłuchać wyjątkowego wydania audycji "Wykonane w Polsce". W plenerowym studiu w Węgorzewie zjawili się nie tylko radiowi prowadzący, ale też ich muzycznie goście. – Razem z Tomkiem Żądą. Postaramy się przybliżyć muzykę artystów głównie młodych, którzy pojawiali się w Węgorzewie. Kilkoro z nich potwierdziło nam już udział w audycji. Będą więc goście i ich wrażenia z tego, jak gra się na mazurskiej scenie – zapraszał Michał Kirmuć.

Posłuchaj

2:24
Trwa Festiwal Naturalnie Mazury w Węgorzewie (Zapraszamy na weekend)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Scena Debiutów Trójki przyciągnęła wielu młodych artystów, którzy chcieli zaprezentować swoje muzyczne umiejętności. Jedną z nich była Shagreen. Jak wspomina piątkowy występ?

Scena Debiutów Trójki Węgorzewo 1200.jpg
Festiwal Naturalnie Mazury i Scena Debiutów Trójki w Węgorzewie

– Dziś już emocje opadły. Wyspałam się i ochłonęłam. Wczoraj dużo się działo. Przeżywam każdy występ i wczuwam się w klimat. Śpiewałam wieczorem z mnóstwem świateł, o których marzyłam. Widziałam też reakcje ludzi. Cieszy mnie, że mogłam na nie odpowiadać i bardzo mi się to podobało – zaznaczyła.  

Kolejnym z wykonawców była Bartek z piekła. Jak on odebrał festiwalowe emocje? 

– Moje wrażenia po wczoraj są bardzo pozytywne. Nie spodziewałem się tak miłego przyjęcia. Najbardziej zaskakującym momentem było, gdy za sceną podeszły do mnie dwie dziewczyny. Jedna była Hiszpanką, a druga Polką. Pani Hiszpanka dała mi swój telefon i poprosiła, żebym pokazał jej, gdzie może znaleźć moje piosenki. To było duże zaskoczenie. Nie brakowało ich wczoraj. Towarzyszy mi pozytywny szok – mówił muzyk. 

Debiuty

shutterstock koncert scena 1200.jpg
Muzyczny weekend w Trójce: Festiwal Naturalnie Mazury w Węgorzewie i Wakacyjne Hity Wszech Czasów w Jastarni

– Staramy się, żeby w trakcie trwania festiwalu muzyka się nie kończyła. W momencie, gdy główny zespół będzie schodził ze sceny, uruchamiać będziemy koncert na scenie debiutów. Zaprezentują się tam muzycy, którzy chcą pokazać, na co ich stać. Przypomnijmy, że znany wielu zespół Coma kilka lat temu wygrał zorganizowany przez nas konkurs debiutów. Teraz jest już prawdziwą polską gwiazdą – zaznaczał organizator. 

Wsparcie młodych talentów to tradycja festiwalu, która kontynuowana była także w tym roku. Przyczyniła się do tego Scena Debiutów Trójki, na której w dniach 6-7 sierpnia zaprezentowali się: Bartek z Piekła, Alone at Home, Shagreen, Obrasqi, Duch Delta (piątek) oraz: Nocti, Volentiles, Cold Meat Party, Hellvoid i The Suits (sobota).

– Cieszy nas Scena Debiutów Trójki. Będzie różnorodnie, pięknie i mam nadzieje, że pomimo tej pogody publiczność nas nie zawiedzie. Czasami warto trochę zmoknąć, by posłuchać pięknych dźwięków i wczuć się w klimat imprezy, która w tym roku powraca po covidowym zawirowaniu – zapowiadał Michał Kirmuć, dziennikarz radiowej Trójki. 

Posłuchaj

3:24
Muzyczne emocje w Węgorzewie (Pora na Trójkę)
+
Dodaj do playlisty
+

Więcej muzyki!

– Po wielu miesiącach oczekiwania mój głód muzyki jest wielki. W końcu będę mógł stanąć na murawie i poczekać na zespoły, które się zaprezentują. W przypadku tegorocznego festiwalu repertuar jest bardziej zróżnicowany. W tle już słychać odbywające się próby. Jestem ciekaw, jak muzycy sprawdza się na żywo – mówił dziennikarz.

– Specjalnie przyjechaliśmy do Węgorzewa. Panuje tutaj niezwykła aura i nastrój. Poza tym są piękna jeziora i lasy – mówiła jedna z uczestniczek wydarzenia. – Wybieram się na koncert debiutów. Chętniej słuchałam zespołów ze starszych lat, gdy było więcej hard rocka. Ciekawa jestem, co w tym roku zaprezentują wykonawcy – dodała wieloletnia fanka festiwalu.

Atrakcje

– Mogę zdradzić, że artyści będą odwiedzali nas w naszym mobilnym studiu. Zresztą nie tylko oni. Na miejscu są ze mną Tomek Żąda i Monika Suszek, która będzie chodziła po terenie imprezy z mikrofonem i zbierała od słuchaczy opinie, wspomnienia i wrażenia związane z tym, co będzie się działo na scenie w Węgorzewie – powiedział Michał Kirmuć. 

Spotkanie otworzył Wojtek Mazolewski Quintet

– Słychać już Wojtka Mazolewskiego, który rozpoczął swój występ z zespołem. Grają głośno, a publiczność powoli zbiera się już pod sceną: deszcz na szczęście nie dał rady wszystkich wystraszyć. Chętni mogą kierować się w stronę niekontrolowanego hałasu, w końcu to improwizacje jazzowe. Z niecierpliwością czekamy na wszystkich kolejnych artystów, a będzie czego posłuchać – w piątek relacjonował spod sceny Tomasz Żąda.

Posłuchaj

2:29
Pierwszy koncert na Festiwal Naturalnie Mazury w Węgorzewie (Zapraszamy do Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Zaproszenia i niespodzianki

Zaproszenia na festiwal można było zdobyć, słuchając Trójki, do czego zachęcał Paweł Kwieciński, dyrektor Programu 3 Polskiego Radia.

Posłuchaj

0:19
Paweł Kwieciński zaprasza do Węgorzewa
+
Dodaj do playlisty
+

 

Specjalnie dla uczestników Festiwalu Naturalnie Mazury Trójka przygotowała liczne niespodzianki. Wystarczyło sfotografować się na tle Sceny Debiutów Trójki w trakcie koncertów i wrzucić zdjęcie – z widocznym logotypem stacji – na swój profil na Instagramie z oznaczeniem @trojka_polskieradio i hasztagami: #trojkawegorzewo i #trojkadebiuty. Na autorów postów w festiwalowym namiocie Trójki czekały gadżety Programu 3 Polskiego Radia.

IAR/zch/pr

Polecane