Weekendowe koncerty Programu 3 Polskiego Radia w Węgorzewie i Jastarni

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Weekendowe koncerty Programu 3 Polskiego Radia w Węgorzewie i Jastarni
Muzyczny Weekend w TrójceFoto: mat. promocyjne

W Węgorzewie na Festiwalu Naturalnie Mazury 2021 Program 3 Polskiego Radia ma Scenę Debiutów Trójki. Natomiast z plaży w Jastarni transmitować będziemy koncert "Wakacyjne Hity Wszech Czasów". A to nie wszystkie atrakcje, jakie Trójka przygotowała w związku z tymi wydarzeniami. 

Muzyczny Weekend Trójki to jest z naszego punktu widzenia wyjątkowe wydarzenie, bo w tym czasie między pandemią a  mam nadzieję  niewielkim wzrostem liczby zakażeń, który nas czeka na jesieni, mamy możliwość wyjścia do ludzi, spotkania się ze słuchaczami, pokazania im polskiej muzyki  mówi Paweł Kwieciński Zarówno rozrywkowej, wakacyjnej, podczas koncertu w Jastarni, jak i muzyki bardziej rockowej, podczas koncertów w Węgorzewie  dodaje szef radiowej Trójki.


Posłuchaj

0:28
Paweł Kwieciński o Muzycznym Weekendzie Trójki (IAR)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Scena Debiutów Trójki w Węgorzewie

Na Scenie Debiutów Trójki w Węgorzewie wystąpią: Bartek z Piekła, Alone at Home, Shagreen, Obrasqi, Duch Delta, Nocti, Volentiles, Cold Meat Party, Hellvoid i The Suits.

 W sobotę radiowa Scena Debiutów Trójki pojawi się w Węgorzewie. Oprócz debiutantów wystąpią na niej także znane gwiazdy muzycznej sceny  zaprasza kierownik muzyczny Trójki Łukasz Ciechański. Jak mówi, gwiazdami imprezy są w tym roku Wojtek Mazolewski Quintet, Sidney Polak, Happysad, Karaś/Rogucki, a dla fanów mocnego uderzenia wystąpią Nocny Kochanek czy Kobranocka.


Posłuchaj

0:19
Łukasz Ciechański zaprasza na Scenę Debiutów Trójki (IAR)
+
Dodaj do playlisty
+

 


– Cieszy nas Scena Debiutów Trójki. Codziennie zaprezentuje się na niej pięciu młodych wykonawców. Będzie różnorodnie, pięknie i mam nadzieje, że pomimo tej pogody publiczność nas nie zawiedzie. Czasami warto trochę zmoknąć, by posłuchać pięknych dźwięków i wczuć się w klimat imprezy, która w tym roku powraca po covidowym zawirowaniu – dodaje Michał Kirmuć, dziennikarz radiowej Trójki. 

Posłuchaj

3:24
Muzyczne emocje w Węgorzewie (Pora na Trójkę)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Zaproszenia na festiwal można zdobyć, słuchając Trójki. Specjalnie dla uczestników Festiwalu Naturalnie Mazury Trójka przygotowała również liczne niespodzianki. Wystarczy sfotografować się na tle Sceny Debiutów Trójki w trakcie koncertów i wrzucić zdjęcie – z widocznym logotypem stacji – na swój profil na Instagramie z oznaczeniem @trojka_polskieradio i hasztagami: #trojkawegorzewo i #trojkadebiuty. Na autorów postów w festiwalowym namiocie Trójki czekają gadżety Programu 3 Polskiego Radia.


"Wakacyjne Hity Wszech Czasów" w Jastarni

Równocześnie Łukasz Ciechański zaprasza do studia przy scenie Trójki na plaży w Jastarni, gdzie w weekend odbędzie się koncert "Wakacyjne Hity Wszech Czasów".  Zbudowana specjalnie dla nas, ogromna scena będzie gościła najlepszych muzyków  zapowiada szef muzyczny Trójki.


Posłuchaj

0:31
Łukasz Ciechański zaprasza na koncert "Wakacyjne Hity Wszech Czasów" (IAR)
+
Dodaj do playlisty
+

 

W Jastarni podczas koncertu "Wakacyjne Hity Wszech Czasów" wystąpią: Urszula, Sylwia Grzeszczak, Ewelina Lisowska, Czerwone Gitary, Piersi, Feel, Łzy, Loka, Big Day, Damian Ukeje, Sebastian Riedel, a także gwiazda z zagranicy  Arash. Koncert będzie transmitowany o godzinie 20.00 w radiowej Trojce. Będzie można go też oglądać w TVP 2 i TVP 3. Wydarzenie poprowadzą dziennikarka telewizyjna i radiowa Marzena Kawa oraz dziennikarz radiowej Trójki Karol Gnat.

Scena na plaży

Wakacyjna scena Trójki stanie tuż przy morzu, na plaży w Jastarni. Jak wyglądają przygotowania? – Przywieźliśmy półtora tysiąca ton betonowych płyt. Ułożyliśmy je według specjalnie przygotowanego projektu. Wszystko po to, by scena nie zapadała się w piasku. Plaża nie jest zbyt przyjaznym miejscem, jeśli chodzi o prace konstrukcyjne. Wymagają one od nas sporo przygotowania i specjalnego sprzętu. Musieliśmy wybudować drogę na plażę, zmienić rozkład jazdy pociągów i spowodować ograniczenia w prędkości ich kursowania w pobliżu placu budowy – mówił Michał Mackiewicz, producent koncertu.


Karol Gnat, który będzie współprowadził jutrzejszy koncert jest już po pierwszych próbach. – Trochę obserwuję, a trochę nadrabiam zaległości. Z niecierpliwością czekam na jutrzejszy występ Czerwonych Gitar. "Historia jednej znajomości" to przebój, który kocha moja mama. Często się wzruszam, więc to z pewnością poruszy mojego ducha. Ciekawy jestem też Arasha, który może okazać się pewną egzotyką dla naszych słuchaczy – mówił dziennikarz. 

Posłuchaj

3:53
Ostatnie przygotowania (Zapraszamy do Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Do Jastarni wciąż przyjeżdżają kolejni artyści. Przyjechała już także prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska: - Jakżebym mogła nie dojechać? To jest wspaniałe miejsce, a będzie jeszcze wspanialsze, bo przygotowujemy się do koncertu Programu 3 PR i Telewizji Polskiej. Jestem przekonana, że na koncercie będzie mnóstwo ludzi i wcale się tym ludziom nie dziwię - mówi pani prezes.

Posłuchaj

1:00
Prezes PR Agnieszka Kamińska zaprasza do Jastarni na Wakacyjne Hity Wszech Czasów (IAR)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Dla uczestników wydarzenia Trójka przygotowała niespodzianki: wystarczy sfotografować się na tle logotypu Trójki (umieszczonego na flagach, balonach, studiu plenerowym) i wrzucić zdjęcie na Instagram z oznaczeniem @trojka_polskieradio i hasztagiem #trojkajastarnia. Na autorów zdjęć czekają – w namiocie stacji w Jastarni – Trójkowe gadżety.


***

Relacje z koncertów oraz audycje nadawane ze studia w Węgorzewie i w Jastarni będzie można usłyszeć na antenie Programu 3 Polskiego Radia. W piątek (6 sierpnia) audycję "Cztery strony dźwięku" ze studia na plaży w Jastarni poprowadzi Łukasz Ciechański. W sobotę (7 sierpnia), tuż przed koncertem, dziennikarz poprowadzi audycję "Departament rytmu". Natomiast z Węgorzewa audycję "Wykonane w Polsce" poprowadzi jutro Tomasz Żąda. Planowane są również relacje i wejścia reporterskie na antenie.

(IAR/mat. promocyjne)

Polecane