Editors z albumem "Black Gold" w studiu im. Agnieszki Osieckiej [ZOBACZ WIDEO]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

Trójka przypomina największe przeboje grupy Editors. Jesienią 2019 r. ukazała się ich pierwsza składanka "Black Gold". Editors wystąpili w Studiu im. Agnieszki Osieckiej 3 listopada 2019 r. Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania tego koncertu.

– Jestem dumny z faktu, że nadal istniejemy. W dzisiejszych czasach trwałość nie jest postrzegana zbyt dobrze, ale ja czuję to inaczej. Pokazaliśmy, czym jest nowa wersja zespołu, a utwory, które wspólnie nagraliśmy, potwierdzają, że nadal jesteśmy głodni nowych doświadczeń. Zawsze czuliśmy się outsiderami, ale chcieliśmy komponować piosenki, które emocjonalnie łączyły nas z ludźmi, rezonowały na głębszym poziomie. To zabrzmi pretensjonalnie, ale są na tym świecie ludzie, dla których nasz zespół wiele znaczy. To jest coś, czego zawsze pragnąłem. Rozmowy o pracy nad tym albumem toczyły od trzech czy czterech lat, ale trudno było znaleźć czas, bo ciągle byliśmy pochłonięci pisaniem nowego materiału – mówił przy okazji premiery "Black Gold" Tom Smith, lider Editors – brytyjskiej grupy indie-rockowej, która istnieje od 2002 roku i ma na koncie sześć studyjnych albumów (ostatni "Violence" z 2018 roku).

Posłuchaj

52:54
Editors z akustycznym występem w studiu im. Agnieszki Osieckiej (Koncert/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Album "Black Gold" zespołu Editors ukaże się 25 października nakładem wytwórni Play It Again Sam Album "Black Gold" zespołu Editors ukazał się 25 października nakładem wytwórni Play It Again Sam

Płyty Anglików sprzedały się na całym świecie w nakładzie ponad 2,5 mln sztuk. Ten zespół nigdy nie stoi w miejscu, ciągle poszukuje, eksploruje, rozwija się. Zaczynał od post punka, przez co porównywany był to Joy Division, a z czasem w ich alternatywno-rockowym graniu pojawiło się więcej elektroniki. Zmiany to klucz do ich sukcesu. Zawdzięczają go również wiernym fanom – zarówno w swojej ojczyźnie, jak i za granicą. Ich pozycję ugruntowały liczne trasy koncertowe oraz obecność na scenach najbardziej prestiżowych festiwali na całym świecie. Polskę odwiedzili pierwszy raz w 2007 roku (warszawska Stodoła), a już rok później dali porywający koncert podczas Open'er Festival.

Trójka przypomina największe przeboje grupy Editors. Jesienią 2019 r. ukazała się ich pierwsza składanka "Black Gold". Editors wystąpili w Studiu im. Agnieszki Osieckiej 3 listopada 2019 r. Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania tego koncertu.

Editors - Black Gold (Official video) / Editors

Jesienią 2019 roku wrócili do Polski, żeby dać kameralny, akustyczno-elektryczny występ w Trójce. Dzięki temu, że był on transmitowany na antenie radiowej oraz w internecie, mogła go usłyszeć i zobaczyć rekordowa liczba fanów na całym świecie. W niedzielę (22 sierpnia) o godz. Trójka przypomniała ten niezwykły wieczór.

(mat. prasowe)

Polecane