Barbara Wrońska z solowym albumem w Trójce. Przypominamy koncert [WIDEO]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Barbara Wrońska z solowym albumem w Trójce. Przypominamy koncert [WIDEO]
Barbara Wrońska z zespołem w studiu im. Agnieszki OsieckiejFoto: Wojciech Kusiński/PR

Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, sama komponuje i aranżuje muzykę. Znana z zespołu Pustki i siostrzanego duetu Ballady i Romanse. W 2018 r. Barbara Wrońska wystąpiła na scenie Trójki z solowym materiałem z albumu "Dom z ognia". Dziś na antenie PR3 przypomnieliśmy nagranie tego koncertu. 

Po latach pracy zespołowej postanowiła zaprezentować swój całkowicie autorski materiał: album "Dom z ognia". W 2019 roku płyta była nominowana do Fryderyka w kategorii Album Roku Pop Alternatywny, sama zaś Barbara Wrońska – w kategorii Kompozytor Roku (Muzyka Rozrywkowa). W czerwcu tego samego roku artystka wystąpiła na 56. KFPP w Opolu, podczas koncertu muzyki alternatywnej.

Okładka płyty "Dom z ognia" Barbary Wrońskiej Okładka płyty "Dom z ognia" Barbary Wrońskiej

Przebojowy singiel zapowiadający album "Dom z ognia" jest bardzo osobistą wypowiedzią artystki. "Nie czekaj" to piosenka, która pokazuje różnorodność brzmień, jakie znalazły się na pierwszym solowym albumie Barbary Wrońskiej (premiera odbyła się 9 lutego 2018 r.). W utworze tym czujemy tęsknotę za polską piosenką lat 60., przewrotnie połączoną z nowoczesnymi brzmieniami. Głos artystki brzmi zupełnie inaczej niż dotąd. 

– To piosenka opowiadająca o momencie tuż przed podjęciem bardzo ważnych i trudnych decyzji w życiu. Kiedy już to wszystko człowiek sobie uświadomi, ale nadal coś nie pozwala mu ruszyć z miejsca. Utwór ten jest moim sposobem na zrobienie kroku do przodu – mówi artystka.

Barbara Wrońska - Nie czekaj (Official Video)/KayaxTV

Singiel ten nie jest jednak wyznacznikiem tego, co słyszymy na albumie, i tego, co mogliśmy usłyszeć w czasie występu w Trójce. Wielu pewnie zaskoczyła różnorodność brzmień i aranżacji.

Koncert w Trójce | Barbara Wrońska z solowym materiałem z albumu "Dom z ognia" – retransmisja/YouTube Polskie Radio

(mat. promocyjne)

Polecane