"Więcej środków dla samorządów, spektakularne inwestycje". Bartłomiej Wróblewski o założeniach Polskiego Ładu

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Więcej środków dla samorządów, spektakularne inwestycje". Bartłomiej Wróblewski o założeniach Polskiego Ładu
Bartłomiej WróblewskiFoto: PAP/Leszek Szymański

– Każda obniżka podatków, która kończy się tym, że w naszych kieszeniach zostaje więcej pieniędzy, jest dobra – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Bartłomiej Wróblewski, poseł PiS, o założeniach Polskiego Ładu.

Posłuchaj

13:22
Bartłomiej Wróblewski: realnie samorządy więcej środków będą otrzymywać, tym bardziej że inwestycje w ramach Polskiego Ładu będą spektakularne (Letni salon Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

– Wszystkie pieniądze, które nie trafią do budżetu państwa czy do budżetu samorządu, zostają w kieszeniach obywateli. Każda obniżka podatków, która kończy się tym, że w naszych kieszeniach zostaje więcej pieniędzy, jest dobra – powiedział Bartłomiej Wróblewski.

bgk 1200 free.jpg
"Ma pomóc samorządom podejmować odważne decyzje". Prezes BGK o Programie Inwestycji Strategicznych

Gość "Letniego salonu Trójki" dodał, że "realnie pieniędzy w budżetach nie będzie mniej". Przypomniał, że Poznań, Warszawa czy Gdańsk zwiększyły w ostatnich latach wpływy do budżetu o 50 proc., a dodatkowo dla Polski prognozowany jest wysoki wzrost gospodarczy, na poziomie ok. 5 proc.

– Realnie samorządy więcej środków będą otrzymywać, tym bardziej że inwestycje w ramach Polskiego Ładu będą spektakularne – podkreślił.

Przypomniał, że Bank Gospodarstwa Krajowego prowadzi teraz nabór w wysokości 20 mld, a kolejna edycja będzie we wrześniu na taką samą kwotę. Później jeszcze na przełomie roku i w maju 2022 r. 

– Blisko 100 mld zł trafi w formie programów inwestycyjnych do samorządów. Co więcej, to będą programy, w których samorządy będą mogły skorzystać z 80-90 proc. dofinansowania – powiedział Bartłomiej Wróblewski.

***

Tytuł audycji: Letni salon Trójki
Prowadzi: Bartłomiej Graczak
Gość: Bartłomiej Wróblewski (PiS)
Data emisji: 03.08.2021 
Godzina emisji: 08.45

fc/pr

Polecane