Grupa Obrasqi z premierą debiutanckiej płyty "Dopowiedzenia" [ZOBACZ WIDEO]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

- Dokładnie trzy lata temu, 15 sierpnia, mój głos po raz pierwszy zabrzmiał "W tonacji Trójki", graliśmy już wtedy razem z Arturem i Jarkiem (...) Dziś jak to mówię, aż cała drżę – przyznała podczas koncertu Monika Dejk-Ćwikła, wokalistka zespołu. W niedzielę 15 sierpnia Program 3 Polskiego Radia zaprosił na transmisję premierowego koncertu grupy OBRASQi. Trio wykonało autorskie kompozycje, które znalazły się na ich debiutanckim albumie zatytułowanym "Dopowiedzenia".

Płyta zawiera dwanaście przestrzennych kompozycji. Wszystkie z nich zostały osadzone gdzieś pomiędzy rockiem, indie popem i art progresją. Zespół sięga zarówno po instrumenty akustyczne, jak i nowoczesne popowe brzmienia elektroniczne. Obok singlowych, krótkich utworów, w dorobku grupy można odnaleźć również rozbudowane, wielominutowe kompozycje. Niezależnie od odsłony utwory łączy kobiecy głos wokalistki. 

– Płyta zaczyna się mrocznie, to jest taki zabieg eksperymentalny. Na środku jest utwór instrumentalny "Fenix" i potem płyta staje się coraz jaśniejsza tekstowo i brzmieniowo. Kończymy pozytywnym trochę sentymentalnym utworem "Iskierki" – opowiadała na początku wakacji Monika Dejk-Ćwikła, wokalistka zespołu w rozmowie z Tomaszem Żądą.

Posłuchaj

51:06
"Cisza głośno gra" – pełen emocjo występ grupy OBRASQi z premierowym materiałem z płyty "Dopowiedzenia" (Koncert w Trójce)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Trójka Żąda Debiutów Monika Obrasqi 1200.jpg
Monika Dejk-Ćwikła o pracy nad debiutanckim albumem formacji OBRASQi

Zespół OBRASQi występuje w składzie:

  • Monika Dejk-Ćwikła – śpiew, gitara basowa i teksty,
  • Artur Wolski – gitary, klawisze, looper,
  • Jarosław Bielawski – perkusja.

Koncertu można było wysłuchać na antenie Trójki w niedzielny wieczór (15 sierpnia), a także zobaczyć – w formie streamingu wideo – na Facebooku stacji, stronie www.trojka.polskieradio.pl i kanale YouTube Polskiego Radia. 

(materiały prasowe/zch)

Polecane