Metalowiec w sercu, piekarz z wykształcenia, polityk z pasji. Radosław Fogiel prywatnie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Metalowiec w sercu, piekarz z wykształcenia, polityk z pasji. Radosław Fogiel prywatnie
Radosław Fogiel Foto: Forum/Rafał Siderski

W "Sezonie Ogórkowym" odsuwamy na bok politykę, ale polityków – nie. Bo kiedy w Sejmie hula wiatr, my chcemy poznać aktorów sceny politycznej od innej strony, tej prywatnej. Pierwszy z nich był Radosław Fogiel, wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości.

"Mury" zamiast kołysanki

W audycji dowiedzieliśmy się m.in., że Radosław Fogiel w młodości miał włosy niemal sięgające pleców. Do dziś pozostaje wielkim fanem grup Metallica i Iron Maiden. Już od wczesnego dzieciństwa zaś nasiąkał muzyką Jacka Kaczmarskiego. – Moja mama, co prawda w stopniu znikomym, była zaangażowana w "Solidarność" w swojej ówczesnej pracy. Zamiast kołysanek były "Mury". Lata później, kiedy sam poszedłem na koncert Kaczmarskiego, było to dla mnie dosyć dużym wzruszeniem – wspominał Radosław Fogiel w rozmowie z Mateuszem Drozdą.

Posłuchaj

48:10
Radosław Fogiel z nieznanej strony (Sezon Ogórkowy/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Rodzinna tradycja

Dzisiejszy wicerzecznik PiS w dzieciństwie chciał zostać malarzem… pokojowym.  Później przez chwilę chciałem być archeologiem, a potem przez dłuższy czas nie wiedziałem, jaką ścieżkę powinienem wybrać  mówił. Poszedł jednak w ślady reszty członków rodziny i został czeladnikiem piekarniczym. – Moja rodzina już od 111 lat prowadzi w Radomiu piekarnię. Ja, mój brat, mój ojciec, a wcześniej nasz dziadek – wszyscy niezależnie od tego, co w życiu robimy, zdobywamy uprawnienia cechów rzemieślniczych – powiedział polityk i – jak sam przyznał – choć nigdy nie pracował w piekarni, czasem zdarza mu się wykorzystywać zdobyte umiejętności w domowym zaciszu. 

"Kiedy patrzę wstecz, nie żałuję"

Radosław Fogiel (rocznik 1982) już niedługo będzie 40-latkiem. Czy patrząc na swoje życie, czegoś żałuje? – Każdy ma jakieś sytuacje, w których zachowałby się, zrobiłby coś inaczej. Rzeczywiście, w tym momencie pewne rzeczy już się zamykają, ale kiedy patrzę wstecz, nie żałuję. Robię to, co chciałem od dłuższego czasu robić. Dopóki uważam to za wartościowe i jestem tym usatysfakcjonowany, wszystko jest w porządku – wyznał.

***

Tytuł audycji: Sezon Ogórkowy
Prowadzi: 
Mateusz Drozda
Gość:
 Radosław Fogiel (wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości)
Data emisji:
31.07.2021
Godzina emisji:
09.10

kr

Polecane