Mateusz Krautwurst w czułych objęciach Mięthy

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Mateusz Krautwurst w czułych objęciach Mięthy
Miętha. Fragment okładki albumu "Audioportret"Foto: mat. promocyjne

O muzycznych doświadczeniach i fascynacjach, nadziejach na przełamanie koncertowego impasu oraz niezbędnej w życiu czułości i słabości opowiedzieli w tym wydaniu audycji raper Skip i producent AWGS, tworzący duet Miętha.

– Moim zdaniem okazywanie czułości i słabości jest najbardziej męską rzeczą, jaką możesz zrobić – wyznał w rozmowie z Mateuszem Krautwurstem Skip. Wtórował mu jego kolega z zespołu, AWGS. –Ja się nauczyłem tego w zeszłym roku na terapii u pana Andrzeja, który powiedział mi, że to jest ok czasem sobie popłakać, że nie ma w tym nic złego, aby poczuć się smutno, trzeba na to znaleźć przestrzeń w życiu.


Posłuchaj

52:28
W czułych objęciach Mięthy (Serdeczne dźwięki/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Obaj panowie mają ostatnio nieco więcej powodów do radości. Oprócz tego, że dostają coraz więcej zaproszeń na koncerty, po przymusowej przerwie spowodowanej pandemią, mają też gotowy nowy album "36,6", który ma się ukazać we wrześniu nakładem wytwórni Asfalt Records. Płytę promuje opublikowany tydzień temu utwór "Zanim pójdziesz", z gościnnym udziałem Natalii Szroeder.

Duet Miętha działa od dwóch lat i ma już na koncie wydany w 2019 roku album "Audioportret" oraz EP-kę zatytułowaną "Szum". Jego muzyka osadzona jest w hiphopowych ramach, jednak nie jest pozbawiona multigatunkowych naleciałości. Jak sami napisali o sobie na swojej stronie internetowej tuż przed wydaniem pierwszej płyty, "Miętha oferuje świeże (jak to mięta), charakterystyczne, organiczne i miękkie granie, wzbogacone zaskakującymi jak na krótki staż sceniczny możliwościami wokalnymi Skipa. Obaj muzycy dostarczają wspólny, spójny i komplementarny materiał, pretendujący zdaniem Asfaltu do debiutu roku".

Miętha feat. Natalia Szroeder – "Zanim pójdziesz", źródło: YouTube / Asfalt Records

Lista utworów:

 1. Miętha – "Wieczór"
 2. Miętha – "Blask"
 3. Miętha – "Kalendarz"
 4. Miętha – "Mamo"
 5. Miętha feat. Natalia Szroeder – "Zanim pójdziesz"
 6. Miętha – "Przepraszam"
 7. Miętha – "S.U.V."
 8. Miętha – "Maski"
 9. Miętha – "Kumitsu"

***

Tytuł audycji: Serdeczne Dźwięki
Autor audycji: Mateusz Krautwurst
Gość: duet Miętha
Data emisji: 19.07.2021
Godzina emisji: 23.06

kc

Polecane