Tomasz Trela o sytuacji w Nowej Lewicy: nie jesteśmy zawieszeni, bo to niezgodne z prawem

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

– Za półtora tygodnia odbędzie się Rada Krajowa Lewicy i będzie oceniać działania i to jest ciało statutowe, które może podejmować decyzje i weryfikować. Nie może być tak, że jednoosobowo w dużej partii podejmuje się takie decyzje – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Tomasz Trela, poseł Nowej Lewicy.

W sobotę lider Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty zawiesił ośmioro członków zarządu ugrupowania: Tomasza Trelę, Karolinę Pawliczak, Wiesława Szczepańskiego, Wiesława Buża, Jacka Czerniaka, Bogusława Wontora, Sebastiana Wierzbickiego i Wincentego Elsnera. Zawieszeni sprzeciwiali się powołaniu w partii tylko dwóch frakcji. Wcześniej, na początku lipca, zawieszony został inny członek zarządu, Marek Balt.

Posłuchaj

12:22
Tomasz Trela o sytuacji w Nowej Lewicy (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Lewica FORUM 1200.jpg
"Od początku był dym o to, że z Wiosną łączymy się w taki sposób". Sebastian Wierzbicki o sytuacji w Lewicy

Statut

Tomasz Trela powiedział, że przewodniczący ugrupowania postępuje wbrew obowiązującym w partii przepisom.  Nie uważamy, że jesteśmy zawieszeni, bo to działanie niezgodne ze statutem. Przewodniczący partii bez względu na jego imię i nazwisko ma możliwość podjęcia takich kroków w konkretnych przypadkach, a nic takiego nie miało miejsca  powiedział.

 Za półtora tygodnia odbędzie się Rada Krajowa Lewicy i będzie oceniać działania i to jest ciało statutowe, które może podejmować decyzje i weryfikować. Nie może być tak, że jednoosobowo w dużej partii podejmuje się takie decyzje  dodał.

Najczęściej czytane

Polityk zdradził także, co różni go od Włodzimierza Czarzastego.  Mamy z panem Czarzastym inny pogląd, jeżeli chodzi o postrzeganie rządów PiS. Pan przewodniczący uważa, że w niektórych sytuacjach należy rozmawiać, a ja uważam, że należy to robić na forum, a nie za zamkniętymi drzwiami  zaznaczył.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Bartłomiej Graczak
Gość: Tomasz Trela (Nowa Lewica)
Data emisji: 20.07.2021
Godzina emisji: 08.45

dz

Polecane