Wydarzenie pełne motoryzacyjnych emocji. Trwa Master Truck Show

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Wydarzenie pełne motoryzacyjnych emocji. Trwa Master Truck Show
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Shutterstock

Trwa jedna z największych imprez motoryzacyjnych w Polsce. "Master Truck Show" to trzy dni emocji, gier, konkursów, pokazów i wystaw. Co ciekawego przygotowali organizatorzy? Na które wydarzenie powinien wybrać się każdy fan czterech kółek?

Podczas tegorocznego "Master Truck Show" dominują ciężarówki. Do Polskiej Nowej Wsi w województwie opolskim zjechało ich około ośmiuset. Wydarzenie to nie tylko zlot miłośników motoryzacji i ciężkich samochodów, ale też okazja do zażycia wielu emocjonujących atrakcji.

Posłuchaj

2:50
Master Truck Show. Wydarzenie pełne motoryzacyjnych emocji (Zapraszamy na weekend/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Ciężki sprzęt

– Mamy tutaj wóz zabezpieczenia technicznego, bojowy wóz piechoty, czołg T-55, Stara i wiele innych. Jazdy na gąsienicach nie można porównać z żadnym innym doświadczeniem motoryzacyjnym. Towarzyszy jej zupełnie inna przyczepność i odczucia związane z mocą silnika oraz posiadanym pancerzem. Organizowane przez nas jazdy pokazowe, zostały pozbawione cech bojowych. Widzów najbardziej zadziwia jednak hałas. Nasze pojazdy nie mają tłumików – wyjaśniał jeden z organizatorów.

Wrak race

 – Zasady są proste: Kupujemy stary i tani samochód, najlepiej do tysiąca złotych. Zakładamy kaski i ściągamy się na torze. Możemy się lekko przepychać i zderzać, ale przede wszystkim wyżyć za kierownicą i nie oszczędzać pojazdu. Tor nie jest skomplikowany, a jego nawierzchnia piaskowa. Podczas przejazdu lekko się kurzy – mówił uczestnik wyścigów. 

 – Najlepiej wybrać napęd tylni, to gwarantuje lepszą zabawę. Mój samochód ma już sześć lat. Wiele razem przeżyliśmy. Przez jakiś czas jeździłem nim bez chłodnicy. Co roku coś z niego odpada, a kolejne elementy się wgniatają, ale nadal trzyma się świetnie. Jazda dostarcza wielu emocji. Po wyjściu z samochodu nie trzeba już nawet pić kawy – dodał. 

"Master Truck Show" 

"Master Truck Show"  to największa tego typu impreza w Polsce i jedna z największych w Europie. Wśród atrakcji dużym zainteresowaniem cieszą się pokazy driftowania, czyli jazdy bokiem w kontrolowanym poślizgu. Przygotowane spotkania, oprócz dozy rozrywki, dostarczają także wiedzy użytkownikom dróg. Polskie Radio Kierowców przygotowało strefę, w której można zapoznać się m.in. z tablicami informacyjnymi oraz najważniejszymi znakami drogowymi. Na wszystkich chętnych czaka też Miasteczko Ruchu Drogowego, utworzone przez Państwową Inspekcję Transportu Drogowego. Zainteresowani mogą także wziąć udział w symulacji dachowania i przekonać się, co w takiej sytuacji dzieje się wewnątrz samochodu.

Weekend pełen motoryzacyjnych atrakcji trwa do niedzieli, 18 lipca. 

***

Tytuł audycji: Zapraszamy na weekend
Prowadzi: Piotr Firan
Autor materiału reporterskiego: Jan Wiewiór (Polskie Radio Kierowców)
Data emisji: 17.07.2021
Godziny emisji: 08.24

zch

 

Polecane