Dzień z moje.polskieradio.pl w Trójce

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Dzień z moje.polskieradio.pl w Trójce
Strona internetowa http://moje.polskieradio.plFoto: Polskie Radio

Przez cały czwartek na antenie będziemy opowiadać o internetowych kanałach moje.polskieradio.pl, których zasób został powiększony o kolejne, związane z najlepszymi trójkowymi dziennikarzami i audycjami.

Dzień z kanałami moje.polskieradio.pl zaczniemy tuż po 8 rano. Po każdym serwsie informacyjnym o pelnej godzinie (do godz. 20.00 z wyłączeniem godz. 12.00) zdradzimy tajemnice dotyczące kanałów, które powstały na bazie audycji tworzonych przez naszych dziennikarzy na przestrzeni wielu lat. Nie może więc zabraknąć wywiadów przeprowadzanych przez Marka Niedźwieckiego z najlepszymi światowymi muzykami oraz rozmów Magdy Jethon ze znanymi ludźmi, jedynych w swoim rodzaju trójkowych reportaży, od 42 lat cieszącego się popularnością MiniMaxu.

Z radością informujemy także, że ruszyły nasze cztery kolejne kanały. Oczekiwania miłośników łagodnego brzmienia z pewnością spełni kanał muzyczny "Siesta" autorstwa Marcina Kydryńskiego, który od wielu lat na antenie Trójki prowadzi kultową już audycję pod tym właśnie tytułem. Muzyka prezentowana w tym cyklu łączy wiele muzycznych światów, które się wzajemnie przenikają i uzupełniają. Można tu usłyszeć m.in. Ellington obok Rolling Stonesów, Mozarta przy Stingu, Fado w pobliżu Keitha Jarretta i Grechutę z muzyką Tuaregów.

Kolejną stacją oddaną do dyspozycji Słuchaczy Polskiego Radia jest "Program Alternatywny", który jest internetową wersja trójkowej audycji Agnieszki Szydłowskiej. Autorka zawsze dobiera muzykę nie zważając na obowiązujące trendy, gatunki czy popularność artystów. Można tu usłyszeć wszystko, co ciekawego dzieje się w światowej muzyce niezależnej.

 "Wywiady Piotra Stelmacha" będą atrakcją dla fanów ambitnej muzyki rozrywkowej. Kanał zawiera ponad 300 wywiadów, m.in. z  Depeche Mode, PJ Harvey, Stingiem i Placebo. Oprócz specjalnie przetłumaczonego i nagranego zapisów rozmów, Piotr Stelmach, dziennikarz radiowej Trójki, opowiada również historie wywiadów i spotkań, które nierzadko obfitowały w niecodzienne i zaskakujące wydarzenia, przeplatając je najlepszymi fragmentami muzycznymi.

 "Potrójne Pasmo Przenoszenia" to kanał przygotowany przez Michała "Margana" Margańskiego specjalisty od elektronicznych brzmień. Muzyka, którą prezentuje wciąż wywołuje wiele skrajnych i kontrowersyjnych opinii. Można tu usłyszeć m.in.: minimal, drum and bass, breakbeat, techno, ambient, downtempo, house i jego przeróżne pochodne.

Polecane