Jazz ze słowacką duszą

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Jazz ze słowacką duszą
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Andriy Solovyov/Shutterstock

"NocHarmonia" rozbrzmiała jazzem. Wszystko za sprawą słowackich muzyków, którzy w swojej twórczości dzielą się pasją i inspirują nowe pokolenia. Na spotkanie z dźwiękami ze słowackich stron zaprosiła Julia Sawicka-Kotomska.

Posłuchaj

51:07
Jazz po słowackiej stronie (NocHarmonia/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Nothing but Swing Trio

– To jedna z najbardziej rozpoznawalnych formacji jazzowych na słowackiej scenie. Utworzona 1998 roku gra do dziś w niezmiennym składnie. Klaudius Kovac to jeden z tych, muzyków, który przelewa całą swoją duszę na klawisze fortepianu. To człowiek o niezwyklej wrażliwości. Praca z nim była dla mnie czasem pięknych doświadczeń artystycznych – wspominała w audycji Julia Sawicka-Kotomska.

Nothing But Swing Trio: Live in Blue Note / BlueNote sk

Miriam Bayle

Słowacka pianistka i wokalistka zadebiutowała w 2005 roku. Związana z Czechami zdumiewa krytyków swoimi możliwościami improwizacyjnymi. W czasie trwającej ponad dwadzieścia kariery stała się jedną z najbardziej uznanych wokalistek jazowych w kraju. 

Miriam Bayle - Spasená / Miriam Bayle

Martin Uherek

– Martin jest saksofonistą młodego pokolenia. Debiutancki album wydał w 2015 roku. Został też laureatem "New Faces of Slovak Jazz" – usłyszeliśmy w audycji. Jazzman miał styczność z muzyką już od najmłodszych lat. Jako dziecko śpiewał w chórze, a gry na wielu instrumentach zaczął uczyć się sam. W szkole podstawowej pobierał lekcje gry na flecie oraz klarnecie. 

Time After Time - transcribing myself again... #SELFSCRIBING / Martin Uherek

***

Tytuł audycjiNocHarmonia
Autorka audycjiJulia Sawicka-Kotomska
Data emisji: 15.07.2021
Godzina emisji: 23.08

zch

Polecane